Elysium Soul Beyoğlu yatırımcısına kazandıracak

Ofton İnşaat'ın hayata geçirdiği Elysium Soul Beyoğlu, İstanbul'un en merkezi lokasyonunda oluşuyla değerine değer katacak.

İstanbul'un merkezi konumlarında yaptığı projelerle adından söz ettiren Ofton İnşaat, yine İstanbul'un en merkezi konumunda iddialı bir proje inşa ediyor. Elysium Soul Beyoğlu, hızla dönüşen ve gelişen Dolapdere bölgesinde, Dolapdere Caddesi üzerinde yer alıyor. Proje 221 bağımsız bölüm ve 4 dükkandan meydana geliyor. 6 bin 500 metrekarelik arazi üzerine oturan projede 890 metrekare de yeşil alan bulunuyor. Daire tipleri arasında 1+0, 1+1 ve 2+1'in yanısıra çatı dubleksi ve bahçe kullanımlı daireler de bulunuyor. Her dairenin kendine ait otoparkı ve fittnes, spa, kapalı havuz gibi sosyal imkanlar da projede mevcut. İstanbul'un en hızlı gelişen semti Dolapdere'de hayata geçen Elysium Soul Beyoğlu fiyatları ise 522 bin liradan başlayıp 2 milyon 500 bin liraya kadar çıkıyor. 

Projenin yüzde 25'i satıldı
Henüz temeli atılan projenin yüzde 25'i ise şimdiden satıldı. Yabancı yatırımcılardan da büyük ilgi gören Elysium Soul Beyoğlu projesinin en önemli özelliği lokasyonu oluyor. Ofton İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinatöre Yardımcısı Ercüment Albayrak, "Projemizin olduğu bölge şimdilik Taksim'in ışıltısının yanında biraz gölgede kalıyor. Fakat bölge hızla gelişiyor ve dönüşüyor. Yeni yapılan oteller, Koç Müzesi ve yeni projeler bölgeyi çok hızlı değiştiriyor. Bizim projemiz de bu dönüşüme öncülük eden projelerden biri" dedi. Projenin en önemli özelliğinin konumu olduğunu söyleyen Albayrak "Ofton İnşaat'ın her projesi yüzde 30-40 oranında prim yaptı. İstanbul'un merkezindeki bu proje daha yüksek prim yapacak diye tahmin ediyoruz. Her zaman şehirlerin merkezi değerini en çok artıran yerlerdir" diye sözlerine devam etti. Elysium Soul Beyoğlu'nda, Eylül 2017'de yaşam başlayacak. Ofton İnşaat bu yıl içerisinde biri Kavacık'ta biri de Bodrum Yalıkavak'ta olmak üzere iki projesinin daha lansmanını yapacak. 

Firma Bilgisi: Ofton Inşaat
Proje Bilgisi: Elysium Soul Beyoğlu