Emlak Konut GYO ve Galatasaray’dan 508 milyonluk anlaşma

Galatasaray Spor Kulübü Derneği, kulübün Florya ve Riva’daki arazileri üzerinde proje yapılması için Emlak Konut GYO ile bir protokol imzaladı.

Galatasaray Spor Kulübü, uzun zamandır gündemde olan mali sıkıntıları aşmak için Florya ve Riva arazileriyle ilgili Emlak Konut GYO İle protokol imzaladı. İmzalanan protokol, Florya’daki 22 bin 627 metrekarelik arsaya ve Riva’daki 1 milyon 76 bin 22 metrekarelik Galatasaray arazilerine Emlak Konut GYO tarafından proje yapılmasını kapsıyor. Protokolün imzalanmasının üzerine Galatasaray’ın borsada işlem gören hisseleri adeta tavan düzeye ulaştı.
Galatasaray’dan yapılan açıklamada, kulübün uzun süredir yaşadığı maddi sorunların çözümünde protokolün önemli etki yapacağı belirtildi. Galatasaray Emlak Konut protokolüyle araziler devlet güvencesiyle kesintiye uğramadan projelendirilecek.  Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Galatasaray’ın bu anlaşma sonucu yapılacak projelerle 508 milyon lira kazanacağını taahhüt etti.

İhale 2017’de yapılacak
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Galatasaray arazileri üzerine yapılacak projelerin hasılat paylaşımı modeliyle ihale edileceğini söyledi. Kurum, ihale sürecinin 2017’nin ilk çeyreğinde planlandığını belirterek, elde edilecek gelirin yüzde 20’sinin Emlak Konut’a, yüzde 80’inin de Galatasaray’a gideceğini söyledi. Riva arazisinin aksine Galatasaray Metin Oktay Tesisleri’ni de içine alan Florya arazisinde imar olmadığını söyleyen Kurum, “Florya arsası da bölge koşullarına uygun biçimde imara açılacak. Kaç konut yapılabilir ya da nasıl bir proje olur; bu karara göre şekillenecek” dedi. Riva arazisinde ise adetleri 500 ile 2 bin arasında değişkenlik gösteren bir konut projesinin yapılabileceği belirtiliyor.

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo