Emlak Konut Gyo'nun kaç milyon metrekare arsası var?

Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olan Emlak Konut Gyo'nun Genel Müdürü Murat Kurum, şirketin arsa portföyünü ve varlıklarını açıkladı.

30 Emlak Konut projesiyle başlayan ve ardından tüm sektörün uyguladığı tarihi kampanyaya ara vermeden yılsonuna kadar devam etme kararı alan Emlak Konut Gyo Genel Müdürü Murat Kurum,  kampanyaya gösterilen ilginin lansman dönemlerinde yaşanılan ilgiden de büyük olduğunu söyledi. İnşaat sektörüyle beraber 250 sektörü daha hareketlendiren kampanyanın Emlak Konut kampanyasının  büyük bir fedakarlık olduğunu söyleyen Kurum, toplantı esnasında Emlak Konut’un varlıkları  ve arsa portföyünü de açıkladı. İşte Emlak Konut arsaları…

Emlak Konut şu an hali hazırda İstanbul, Ankara, Tekirdağ, Bursa, İzmir olmak üzere 10 milyon 500 bin metrekare arsa alanına sahip. Değeri bakımından da bu arsalar 5 milyar 800 milyon lira arsa portföyüne tekabül ediyor.  Emlak Konut Gyo Genel Müdürü Murat Kurum konu ile ilgili “Önümüzdeki süreçte de Emlak Konut olarak arsalarımızın olduğu bu bölgelerde projelerimizi yapmaya çalışacağız. Varlıklarımız ikinci çeyrek sonu itibariyle  yaklaşık 19 milyar liraya ulaşmış durumda. Öz kaynaklarımız da 9 milyar 600 milyon lira seviyelerinde. Elde ettiğimiz kar da  2016 birinci yarı için  631 milyon lira olarak gerçekleşti.  Bu hem sektör adına hem de ülkemiz adına önemli bir durum “ dedi.

2 bin 547 bağımsız birim satıldı
Emlak Konut GYO, tarihi kampanyasıyla bu yılın ilk yedi ayında yaptığı satışın neredeyse bir o kadarını sadece kampanya kapsamında Ağustos ayında gerçekleştirdi. Yüzde 20 peşin, 120 ay vade ile yüzde 0,70 faiz oranı veya TÜFE’ye endeksli satışları kapsayan Emlak Konut kampanyası, sadece Emlak Konut ile beraber iş geliştiren 30 projeyle başlasa da ardından dernekler ve derneklerde bulunmayan inşaat firmaları da satışlarını bu kampanya dahilinde gerçekleşti. Kampanya kapsamında 2 bin 547 bağımsız bölüm satışını gerçekleştirerek 1 milyar 960 milyon lira da ciro elde eden Emlak Konut Gyo’nun toplam cirosu bu yıl için Ağustos ayı itibariyle 3 milyar 730 milyona ulaştı.

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo