'Emlak Konut'un yarım kalan hiç işi yok'

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Emlak Konut'un hiç bir işinin yarım kalmadığını belirterek, tüm projelerin Emlak Konut garantisinde olduğunu söyledi

15 Kasım 2012 / emlakwebtv 
14 Kasım'da düzenlenen Basın toplantısında Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Maslak 1453 projesinde 2 bin 200 satış gerçekleşirken herkesin kazanmayı düşünerek aldığını belirterek, "Metrekare fiyatlarımıza baktığınızda gerçekten makul bir fiyattadır. İnşaatın seviyesi yüzde 7-8'lere ulaştı. Bir yandan satarken, diğer yandan da iş yapıyoruz. Gerçekleştirilen satışla elde edilen gelir, Akdeniz İnşaat'ın banka hesaplarında durmuyor. Emlak Konut'un banka hesaplarında duruyor. Akdeniz İnşaat da bu parayı yaptığı iş karşılığında alabiliyor. Bu onlara güvenmediğimizden değil, yaptığımız şartnamede yer alıyor. Bu şartnameyi bugüne kadar 61 projede uyguladık. Bugüne kadar hiçbir işimiz yarıda kalmadı" diye konuştu. Yani bu iş durduruldu, bitmez, yarım kaldı sıkıntı olu, A firması sıkıntıda, B firması sıkıntıda gibi bizim projelerimizde böyle bir şeyin olma ihtimali yok. Olsa dahi Emlak Konut olarak biz, bankalara ve konut alıcılarına taahhüt vermiş durumdayız" diye konuştu.

Murat Kurum'un konuşmasının ardından gerçekleşen soru-cevap bölümünde ilk soru Aydınlık Gazetesi'nden Murat Erçin'den geldi.

Murat Erçin - Aydınlık Gazetesi: Sayın Ağaoğlu, Başbakan Erdoğan'la bir görüşmeniz oldu, geçen aylarda Dolmabahçe'de. Bu Maslak 1453 projesi ve İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında destek istediniz mi kendilerinden?

Ali Ağaoğlu cevabında, Başbakan Tayyip Erdoğan'la Dolmabahçe'deki görüşmesinde, Başbakan Erdoğan'ı Maslak 1453'ün Dubai Lansmanına davet ettiğini belirterek, "Bunun yanında benim aynı dönemde Diyarbakır seyehatim olmuştu. Diyarbakır izlenimlerini kendilerine aktarma fırsatım oldu. Bir de piyasanın genel yapısından konuştuk. Yoksa yardıma ihtiyacım yokki yardım talep edeyim. Sayın başbakanımıza ziyarete gittiğimde de altım da 3 milyonluk araba vardı. Sayın Başbakanımız, önce yardım isteyeceğine arabalarını sat demez mi? Böyle bir şey söz konusu değildidir" dedi.