Emlak Konut’tan 2016’da iki dev ihale

Emlak Konut GYO, 2016 yılı içinde Maltepe ve Zeytinburnu’nda yer alan iki arazisi için ihale gerçekleştirmeyi planlıyor.

Emlak Konut’tan 2016’da iki dev ihale

Emlak Konut GYO bu yıl iki yeni projeyi daha hayata geçirmeyi hazırlanıyor. Projelerden ilki,  İstanbul Maltepe’de E-5 yoluna komşu bir noktada bulunan arazi üzerinde, diğeri ise Zeytinburnu’nda inşa edilecek.

Emlak Konut’un dev 2016 hedefi
İki projeyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Maltepe ve Zeytinburnu arazilerinin  2016 yılı için “dev”  nitelemesine uygun projelere sahne olacağını belirtti. Kurum iyi planlanmış doğru konseptteki konut projelerinin her bölgede talep bulacağını vurgulayarak: “Türk insanı gayrimenkul sektörünü gerçekten çok iyi takip ediyor ve iyi projeler hak ettiği satış başarısını yakalıyor.” dedi.

Emlak Konut'un arsa stoklarının değeri ne kadar? Ayrıntılar için tıklayın...

Mega projeler inşaat sektörüne ne getirir?
Başta kentsel dönüşüm hamlesi, 3. Boğaz Köprüsü ve 3 Havalimanı olmak üzere büyük ölçekli projelerin sektör üzerinde olumlu bir etkisi olacağını, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, İzmit Geçiş Köprüsü ve 3. Havalimanı’nda yaşanacak gelişmelerin konut talep ve arzını tetiklemeye başladığını belirten Kurum:

Tüm paydaşların desteklemesi gereken “yaşamsal” bir hedef, kentsel dönüşüm. Sağlıklı binaların üretilmesine imkan sağlamakla beraber aynı zamanda enerji verimliliğinin arttırılmasına, çarpık kentleşmenin yok edilmesi, yaşanabilir kentler yaratılması ve geleceğin şehirlerinin inşa edilmesine de zemin sağlayacaktır.” Dedi.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, firmanın kentsel dönüşüm sürecine sunacağı katkının da devam edeceğini aktararak, gerek doğrudan dönüşüm, gerekse depreme karşı dayanıklı konut üretiminde aktif halde olunacağı bilgisini verdi.

 

 

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo