Era Türkiye kentsel dönüşüm kongresine sponsor oldu

3. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi'ne ikinci kes sponsor olan Era Türkiye, kendi bünyesinde kentsel dönüşüm uzmanları da yetiştriyor.

Türkiye’de gayrimenkul danışmanlık firmaları arasında en hızlı yayılan ve bu yıl 60 ofis hedefleyen  Era Türkiye, 3. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’ne ikinci kez sponsor oldu. Era Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu,  kentsel dönüşüm kongresini çok faydalı bulduğunu, birçok paydaşın bir araya geldiğini söyleyerek,  “Kamu kurumları, belediyeler, bakanlık, sivil toplum örgütleri, müteahhit firmalar ve hukuk firmaları katılıyor ve hepsinin sunumları oluyor. Kentsel dönüşüm ülkemizde çok büyük bir umut ama hala tam olarak istenileni veremedi. Eksiklikleri, problemleri, hukuksal boyutu, bazı kanunların yetersi kalışı konuşuluyor, bu tip görüşmeler de süreçleri hızlandıracak” dedi.

Gayrimenkul danışmanlık firması olarak ikinci kez bu kentsel dönüşüm kongresine sponsor olan Era Türkiye,  ülkemizde gayrimenkul danışmanlığı mesleği için büyük çaba harcıyor. Bu bağlamda 2 yıl önce gayrimenkul akademisini kuran ve 2 yıldır da kentsel dönüşüm uzmanlığı eğitimi veren Era Türkiye, katılımcılara ikna teknikleri, müzakere teknikleri ve iletişim becerileri eğitimleri de veriyor. Böylece uzmanlar kentsel dönüşümde yaşanacak anlaşmazlıkları çözmede arabulucu oluyorlar. Ekşioğlu, “. Reidin ve TSKB ile yaptığımız işbirliğiyle de konutların doğru fiyatlandırılması ve değerlendirilmesi konusunu da işliyoruz. Doğru değerleme yapıp doğru fiyata pazarlandığında projeler de başarılı oluyor” dedi.

Firma Bilgisi: Era Türkiye