Türkiye’nin en hızlı büyüyeni: Nef

Nef bir rekora imza atarak beş yılda 1.2 milyar liralık ciro gören şirket oldu. Nef, Türkiye’nin ilk global gayrimenkul markası olma yolunda ilerliyor.

Son beş yılda 23 projeye imza atan Nef, ulaştığı 1,2 milyar liralık ciro ile bir rekora doğru yürüyor. Amerika’nın en büyük şirketi bile yedi yılda milyarlık ciroya ulaşırken, beş yılda Nef’in ulaştığı milyarlık cironun anlamı rekor oluyor. Türkiye’nin ilk global gayrimenkul markası olma yolunda ilerleyen Nef, 2016 yılında 8 projesini daha teslim edecek. Literatüre  ‘Foldhome’, ‘Garantili proje’, ‘Kolay yatırım’ ve ‘Tasarım serileri’ gibi kavramlar getirerek çıtayı yükselten bir marka olan Nef, 2016’da da çalışmalarına hızla devam edecek. 2016 yılı içinde Nef New York projesinin lansmanı yapılacak. Almanya ve İngiltere’de de proje geliştirmeyi hedefleyen Nef, beş yıl içinde ABD ve Avrupa’nın 10 metropol kentinde olmayı hedefliyor.

Anadolu’ya açılıyor
2016 yılı aynı zamanda Nef için Anadolu’ya açılma yılı olacak. Nef Bodrum projesi ise Yalıkavak’ta olacak. 100 bin metrekare arsa üzerinde inşa edilecek konutlar, hem Türkiye’de hem de dünyada yazlık ev kavramını değiştirecek. Bu projeyle Bodrum da adından söz ettirecek. Türkiye’nin diğer gelişmiş  Anadolu illerinde de proje yapacak olan Nef, şu an için İzmir ve Ankara üzerinde çalışıyor. İstanbul’da ise Topkapı’da İş GYO ile hayata geçecek 2 projenin daha müjdesini veren Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur,  Sütlüce’de inşa edecekleri Haliç manzaralı konut projesinin de yıl içinde satışlarına başlanacağını söyledi. Nef Beykoz’da 270 bin metrekare arsası edindi, buraya da boğaz manzarasına hakim bir konut projesi yapacak. Beykoz Konakları’nın hemen yanında yer alacak projenin satışı 2017’de başlayacak.

İstanbul’da arsa fiyatları çok fazla
Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, İstanbul’da arsa fiyatlarının mantıksız şekilde yüksek olduğunu söyleyerek, “ Biz 9 ülkede ve İstanbul’dan da büyük metropollerde proje yapıyoruz böylesine büyük ekonomilere sahip metropollerde bile arsa fiyatları İstanbul’la kıyaslanamaz. Örneğin Bağdat Caddesi’nde arsa fiyatları, New York’un 5. Caddesi’ne göre 4 kat daha pahalı. Bunun hiçbir mantığı yok. Arsa fiyatlarının bu denli yüksek olması, uygun fiyatlı konut üretimine de engel oluyor. Oysa bu konutları üretmek hem toplumsal bir ihtiyaç hem de çok büyük bir pazar ama buraya yönelemiyoruz” diye konuştu.

Firma Bilgisi: Nef