Erka Grup’tan üç yılda bin 400 konut

Grup, üç yılda yapmayı planladığı kentsel dönüşüm projeleriyle toplam bin 400 konut hayata geçirecek.

Erka Grup 30 yıldır İstanbul’da Kağıthane, Bahçelievler, Beykoz ve yurtdışında ise Rusya ‘da konut projeleri üretiyor. Erka Grup yeni yol haritasında ise, daha nitelikli ve hacimli işler yapamaya karar vererek kentsel dönüşüm projeleri üretmeye başladı. Bu doğrultuda 9 proje ile 3 yılda bin 400 konut inşa etmeyi hedefleyen Erka Grup, bu projelerin yalnızca birini Kadıköy Suadiye’de, diğer 9’unu ise Kağıthane’de inşa edecek. Tamamı kentsel dönüşüm işi olan projelerin iki tanesinin inşaatları Kağıthane’de başladı. Erka Konsept ve Erka Panorama adını alan projeler iki yüz konuttan oluşuyor. Kağıthane ilçe sınırlarında yer alan proje, Büyükdere Caddesi’ne yürüme mesafesinde yer alıyor. Erka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Karagöz, “Gençliğimizin ve çocukluğumuzun geçtiği o bölgede böyle projeler yapmak gönül bağımız açısından da önemli. Fakat ticari olarak da bulunduğu konum itibariyle  önemli bir nokta” dedi.

Hedef 5 yılda 5 bin konut
Kentsel dönüşümün çok fazla emek, sabır ve zaman gerektiren bir iş olduğunu belirten Karagöz, “Bugün, burada yaptığımız çalışmaların ilk adımlarını Erka Konsept ve Erka Panorama ile atıyoruz.  Ardından Erka Vizyon ve Erka Suadiye projeleri gelecek. Dokuz ayrı adada  üç yıl içinde  anlaşmaları yapılmış ve ruhsatı alınmış  toplamda 1400 konut yapacağız. Bu sayıyı beş yıl içinde 5000 konuta çıkarmayı ve 1,5 milyar TL ciroya ulaşmayı amaçlıyoruz. Uzun vadede Türkiye’de konut sektörünün önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Bölgedeki güçlerinin, güven duygusundan kaynaklandığını belirten Karagöz, şehir merkezinde proje geliştirmenin yalnızca kentsel dönüşüm projeleriyle mümkün olduğunu söyledi.

Erka Panorama’da fiyatlar 345 bin liradan başlıyor
Erka Konsept; 1+1,2+1,3+1 konut tiplerinde toplam  8 bin 360 metrekare  inşaat alanında yükseliyor. Erka Konsept fiyatları 444 bin liradan başlarken ödemeler; %50’si peşin, %40’ı 18 ay vade ile yapılıyor. Kalan yüzde 10 ‘luk kısım teslimde alınıyor. Proje Nisan 2018de teslim edilecek. Erka Panorama fiyatları 345 bin TL’den başlıyor. Erka Panorama’da toplam bin 412 metrekare arsa alanının yüzde 60’ı yeşil alandan oluşuyor. Toplam inşaat alanı 12 bin 500 metrekare. Erka Panorama da Haziran 2018’de teslim edilecek. Erka adının da bundan sonraki her proje adının başında olacağını söyeleyen Karagöz bunun marka bilinirliği açısından öenmli olduğunu vurguladı.

Firma Bilgisi: Erka Grup
Proje Bilgisi: Erka Panorama