Esenler’in örnek dönüşüm projesi Ömür İstanbul satışta

Esenler Belediyesi, Eskon İnşaat ve Efitaş İnşaat’ın ortak projesi Ömür İstanbul satışa çıktı. 4 blokta 278 konuttan oluşacak projede daire fiyatları 312 bin liradan başlıyor. Proje kentsel dönüşümde örnek proje olmayı hedefliyor

Kentsel dönüşümün en aktif ilçelerinden Esenler’de Esenler Belediyesi, Eskon İnşaat ve Efitaş İnşaat örnek bir projeye imza atıyor. Ömür İstanbul ismini taşıyan proje Esenler Turgut Reis Mahallesi’nde yer alıyor. 10 bin metrekare büyüklüğündeki arsa üzerinde inşa edilecek Ömür İstanbul projesinde 4 blokta, 278 konut ve 3 ticari ünite yer alacak.

Ömür İstanbul projesinin tanıtım toplantısı,  Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Efitaş İnşaat Genel Koordinatörü Tarık Uğur Tayfur, Eskon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın ve Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Proje Sorumlusu Orhan Oğuz Türk’ün katılımıyla Tekstilkent Ramada Otel’de gerçekleştirildi.

Esenler’de 26 bin konut yenilendi

Esenlerde 5 yıl öncesine kadar yaklaşık 100 bin konutun yenilenmesi gerektiğini hatırlatan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, bu 100 bin konuttan şu ana kadar 26 bininin yenilendiğini, kalan 74 bin konutun da acilen yenilenmesi gerektiğini söyledi.

3 mahallede yıkım başlayacak

Göksu, ikinci etapta yaklaşık 40 binin üzerinde konutu yıkıp yeniden yapmak üzere çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Esenler’de 3 mahhallemizde, Çiftehavuzlar, Oruçreis ve Tuna mahallelerinde 2 bin konutun yıkımını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Ömür İstanbul projesinin Esenler Belediyesi’nin ilk kentsel dönüşüme başladığı alanda ortaya çıkmış bir proje olduğuna değinen  Göksu, projenin Esenler açısından önemine de değindi. Göksu, “Ömür İstanbul kentsel dönüşüm alanında başlattığımız toplumsal seferberliğin güzel sonuçlarından biridir.” dedi.

Şehir merkezinde kazançlı yatırım

Satışına başladıkları Ömür İstanbul projesinin satış ofisinde 2+1 örnek dairenin hazır olduğunu anlatan  Efitaş İnşaat Genel Koordinatörü Tarık Uğur Tayfur da, 1 Ekim Pazar günü satış ofisinde bir etkinlik gerçekleştireceklerini açıkladı. Projenin bir çok avantajı içinde barındırdığını ifade eden Tayfur,  Ömür İstanbul’un kazançlı bir yatırım olduğunu vurguladı.

312 bin liradan başlıyor

Tayfur, “Kent yaşamında insan unsurunun önde olduğu kişilikli ve yüksek nitelikli konut üretmek arzumuzu Ömür İstanbul ile gerçekleştiriyoruz. Bu proje şehir merkezinde yaşamak isteyen alıcılar için ideal bir tercih olduğu gibi aynı zamanda kazançlı bir yatırımdır. Esenler’de yeni bir dönemin kapısını açan, bölgeye değer katan bir projedir” dedi. Tayfur, projede metrekare fiyatlarının ortalama 4 bin 500 TL civarında olduğuna değinerek, en ucuz konutun 312 bin TL olduğuna dikkat çekti.

Konumuyla avantajlı

Atatürk havalimanına 15, metroya 5 dakika uzaklıkta  1+çocuk’tan 4+1’e kadar farklı büyüklük ve tipte birçok alternatif daire seçeneğinin bulunacağı Ömür İstanbul’da 12 adet 2 tip 1+ çocuk daire, 149 adet 87 tip 2+1 daire, 113 adet 6 tip 3+1 daire ve tek tip 4 adet 4+1 daire bulunuyor. 10 bin metrekarelik alanın 7 bin metrekaresini ise yeşil alanlar, yürüyüş parkuru, sosyal tesisler, kapalı yüzme havuzları, fitness salonu, Türk Hamamı, sauna, mescid, kreş, kapalı / açık otopark, toplantı ve taziye alanları oluşturuyor. Merkezi konumuyla dikkat çeken Ömür İstanbul projesi, Tekstilkent, İSTOÇ, Hal, Giyimkent gibi ticaret merkezlerinin ortasında yer alıyor. Sağlık kurumlarının da hemen yanı başında olan Ömür İstanbul, Medipol Hastanesi’ne 10, Kadın ve Çocuk Sağlığı Hastanesi’ne ise 8 dakika uzaklıkla bulunuyor.

Metronun yanı başında

E-5, TEM gibi ulaşım akslarının tam ortasında konumlanan Ömür İstanbul projesinin 5 dakika uzaklığında Tekstilkent – Giyimkent metro istasyonu yer alacak. Metro Hattı’nın Ocak 2018’de tamamlanarak hizmete açılacak. Ömür İstanbul, projesi İstanbul’u Anadolu’ya ve dış dünyaya bağlayan Atatürk Havalimanı’na da 15 dakika mesafede yer alıyor.

Firma Bilgisi: Efitaş İnşaat, Esenler Belediyesi ve Eskon İnşaat
Proje Bilgisi: Ömür İstanbul