Evdekifırsat.com hedeflerini ikiye katladı

Cazip ödeme koşullarıyla prim getirisi yüksek markalı konutları satışa sunan Evdekifırsat.com, geçen yıl 900 adet konut satarak hedeflerinin iki kat üzerine çıktı.

Yeni bir iş modeli olarak karşımıza çıkan Evdekifırsat.com, hem tüketiciyi memnun ederken hem de konut üreticisini memnun ediyor. Bu yeni iş modelinde İstanbul’da üretilen markalı konut projelerinden bitmiş olanlar veya bitmek üzere olanlar mercek altına alınıyor. Ardından en çok prim potansiyeline sahip olan, sosyal imkanları ve ulaşım imkanları gibi yaşamı kolaylaştıracak özelliklere sahip olan projeden kalan konut stoku Evdekifırsat.com tarafından alınıyor ve kira öder gibi ödeme koşullarıyla tüketiciye sunuluyor. Üstelik tapular da hemen teslim ediliyor. Burada önemli olan bir EYG kuruluşu olan Evdekifırsat’ın kalan stokların tek yetkili satıcısı olması. Evdeki fırsat nedir sorusunu kısaca özetlemek gerekirse; bu satış modeliyle Evdekifırsat, konut üreticisinin bir an önce satmak istediği konutları alarak hem üreticiye çözüm ortağı oluyor, hem de konutları cazip ödeme avantajlarıyla peşinatsız satarak tüketiciye çözüm ortağı oluyor. On sekiz ay önce kurulan Evdekifırsat, bu süre zarfında toplam 900 konut satışı ve 500 milyon liralık cirosuyla hedeflerinin iki katına çıkmış oldu. Şu anda 17 projede bin 650 konutun Evdekifırsat portföyünde olduğunu söyleyen Evdekifırsat.com Genel Müdürü Cüneyd Dişkaya, “Markalı konut almak isteyenlerin ilk adresi olduk. Müşterilerimiz için İstanbul’un her yerindeki markalı konut projelerini gezip, prim potansiyeli ve yaşam kalitesi en yüksek olanları portföyümüze katıyoruz. Bunları da çok cazip ödeme avantajlarıyla sunuyoruz” dedi.

‘Birikimi olan ev sahibi olur’ algısı değişti
Evdekifırsat.com ödeme planıyla birikimi olmayan kişilerin de ev sahibi olmaları kolay hale getiriliyor. Dişkaya, “Türkiye’de birikimi olan ev sahibi olur gibi bir algı var. Biz bu algıyı tamamen değiştirdik. Hiç peşinat vermeden yalnızca kira öder gibi aylık taksitlerle ve ara ödemelerle müşterilerimiz ev sahibi oluyor” diye konuştu. Örneğin 250 bin lira değerindeki 1+1 daireyi almak isteyenler hiç peşinat vermeden ev sahibi oluyor. Bankalarla ve şirket bünyesinde oluşturulan bir ödeme planına göre ev bedelinin yarısına yakın kısmı finansal olarak bankalarla vadelendiriliyor. 120 aya kadar artan faizle bir ödeme planı oluşturuluyor. Böylece 240 – 250 bin lira değerindeki bir evi aylık 1200 – 1300 TL taksitle müşteri hemen teslim alıyor. Kalan yüzde 50’lik kısmı da şirket içinde vade farksız olarak yıllık 20’şer bin lira gibi ödemelere ayrılıyor. Bu ödeme avantajlarıyla Evdekifırsat yılda bin konut satmayı hedefliyor.
Şu anda Evdekifırsat.com’un portföyünde bulunan projeler: Bahçeşehir Vadi, Bahçeşehir Quartz, Bahçeşehir Teras Evler, Bahçeşehir Spradon Evler, Bahçeşehir Kuleler, Halkalı Divan Residence, Kayabaşı Evvel İstanbul, Kayabaşı Adım İstanbul, Yenibosna İstwest, Kağıthane Dap Vadisi, Güneşli Mirage, Maslak Mashattan, TEM Vitrin, Sultanbeyli İdilia, Sultanbeyli İlkbahar, Tuzla Lokum Evler ve Kartal Mai Residence.

Firma Bilgisi: EYG
Proje Bilgisi: Evdeki Fırsat