Evim Yüksekdağ 245 bin liradan satışta

Yüksekdağ Gayrimenkul'ün Esenyurt'ta hayata geçirdiği Evim Yüksekdağ, "bir aile projesi" sloganıyla hayata geçiyor.

10 yıl önce BTC İnşaat adıyla sektöre giren Yüksekdağ Gayrimenkul, o yıllarda çoğunlukla taahhüt işleri yapıyordu. İlk markalı konut projesinin temelini Esenyurt'ta atan BTC İnşaat, Lemuria projesini 20 milyon lira yatırımla hayata geçirerek 187 daire ve 41 dükkan inşa etti. Bu projede yaşam 2013 yılında başladı. Şimdi 10 yıllık tecrübesiyel Yüksekdağ Gayrimenkul adını alan şirket bundan böyle markalı konut üretiminde adını duyuracak. Yüksekdağ adıyla yine Esenyurt'ta Evim Yüksekdağ projesinin startını veren Yüksekdağ gayrimenkul, burada 20 katlı 2blok ve 21 katlı bir blok inşa edecek. Toplam 363 konuttan oluşan projenin içinde günlük ihtiyaçlara cevap verebilecek 9 adet de ticari alan olacak. Mimari açıdan da çok iddialı olan Evim Yüksekdağ Esenyurt'ta hemen fark yaratacak. Projede 2+1 daireler 90 - 123 metrekare, 3+1 daireler ise 142 - 148 metrekare arasında değişiyor. Evim Yüksekdağ fiyatları ise 2+1 daire için 245 bin liradan başlıyor. Projede ayrıca 2+1 ve 3+1 olmak üzere verandalı ve bahçe kullanımlı daireler de yer alıyor. 

"Bir aile projesi"
Evim Yüksekdağ projesi "bir aile projesi" sloganıyla satışa hayat geçiyor. Esenyurt'un en merkezi lokasyonu Nazım Hikmet Bulvarı'nda hayata geçen Evim Yüksekdağ projesinde 1+1 dairelere yer verilmiyor. Proje yalnızca 2+1 ve 3+1 konutlardan oluşuyor. Yüksekdağ Gayrimenkul Genel Müdürü Celal Yüksekdağ, "Biz konut ürettiğimiz lokasyona göre fizibilite çalışmaları yapıyoruz. Evim Yüksekdağ projesini inşa ettiğimiz Esenyurt bölgesinde çok fazla 1+1 konut stoku ve rezidans projesi var. Bölge artık doymuş vaziyette olduğu için 1+1 konut burada tercih etmedik. Bölgede daha çok aile yaşamına hitap eden proje beklentisi ve açığı var biz de bunu tercih ettik. Fakat başka bir lokasyonda 1+1 konutlara ihtiyaç olduğunu belirlersek orada da bunu hayat geçirebiliriz. Burası tam anlamıyla bir aile projesi olacak" dedi. 
200 milyon lira yatırım değeriyle hayata geçen projenin yüzde 50 prim yapması tahmin ediliyor. Şu anda yüzde 14'ü satılan Evim Yüksekdağ projesi teslim tarihi 30 Haziran 2018 olarak belirlendi. 

Firma Bilgisi: Yüksekdağ Gayrimenkul Yatırım A.Ş.
Proje Bilgisi: Evim Yüksekdağ