Fifti-Fifti modeli nedir?

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya konuta getirdikleri yeni finansman modeli “Fifti-Fifti”yi anlattı.

Sektördeki tecrübeleri ve tüketici ihtyaçları doğrultusunda adına “Fifti-Fifti” denen bir getiri desteği modeli geliştiren Dumankaya İnşaat, bu hamlesiyle ürettiği konuta aslında ne kadar güvendiğini bir kez daha vurgulamış oldu. Konutun artık bir para biriktirme, bir güvence aracı olarak görüldüğü günümüzde, Dumankaya İnşaat konut almaya cesaretlendiren bir modelle Türkiye’nin karşısına çıktı.
Fifti-Fifti modeline göre yatırımcı, almayı planladığı evin bedelinin yüzde 25’i ile yüzde 50’si arasındaki bir miktarı peşinat olarak ödüyor. Dumankaya’nın anlaşmalı olduğu ya da tüketicinin tercih edeceği finans kuruluşları üzerinden kredilendirilecek kalan yüzde elli için Dumankaya, 10 yıl süreyle getiri destek ödemesini gerçekleştiriyor. Bu süre boyunca daire sahibine düzenli ödenecek getiri desteği ile konut kredisinin kalan yarısı da Dumankaya tarafından finanse edilmiş oluyor. Bu 10 yıl boyunca konutun işletim haklarının Dumankaya İnşaat’ta bulunması gerekiyor. 

Firma Bilgisi: Dumankaya Inşaat
Proje Bilgisi: Fifti Fifti