Fuzul Yapı'dan 2 bin konut, 2 milyar TL yatırım

Fuzul Yapı 2017 yılında biri kentsel dönüşüm projesi olmak üzere gerçekleştireceği projelerle 2 binden fazla konut ve 2 milyar lira yatırım yapacak.

Otomotiv sektörüyle çalışmalarına başlayan Fuzul Grup, 2000 yılından itibaren de konut ürettiği bu süreçte Türkiye’nin en çok konut üreten 13 şirketi arasına girmeyi başardı. Başakşehir’de temelleri atılan Fuzul Yapı,  Başakşehir’in gelişimiyle doğru orantılı olarak büyüme sağladı. Ürettiği markalı konutların yanı sıra orta ve orta alt gelir grubunu ev sahibi yapmaya yönelik geliştirdiği iş modeliyle de şimdiye kadar pek çok aileyi ev sahibi yapan Fuzul Ev, ülke genelindeki 25 noktasını 2017 yılı sonuna kadar 60’a çıkarmayı hedefliyor.  Konut üretimine de hızla devam eden Fuzul Yapı, biri Başakşehir’de olan diğeri de Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm projesi olan iki projesini daha hayata geçirecek. Başakşehir’deki projesine 3. İstanbul adını veren Fuzul Yapı, bu projenin lansman toplantısını da 15 Kasım’da gerçekleştirmeyi planlıyor. Gaziosmanpaşa’da da TOKİ’den 15 Temmuz günü alınan arazide kentsel dönüşüm projesi gerçekleştirecek olan Fuzul Yapı, bu projelerle birlikte 2017’de 2 binin üzerinde konut üreterek 2 milyar liralık yatırım gerçekleştirecek.

İnşaat tanıtım grubu olmalı
Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, 2017 yılının inşaat sektörü için çok hareketli geçeceğini belirtti. Faiz ve KDV indiriminin daha da düşürülerek kampanyaların 2017 yılının sonuna kadar devam etmesi gerektiğini söyleyen Akbal, yurt dışı yatırımlarının da artırılması gerektiğini söyledi. Akbal, hükümetin inşaat sektörü için bir tanıtım grubu oluşturmasının yabancı yatırımcıyı çekmek açısından önemli olduğunu vurguladı. Akbal, “ Fuarlarda ve tanıtımlarda hükümet tarafından oluşturulacak bir gayrimenkul tanıtım grubu, o ülkelerdeki alıcılar için büyük güven uyandırır” diye konuştu.
 

Firma Bilgisi: Fuzul Yapı