Galataport ve 3. Havaalanında Varyap da var

Varyap, İstanbul'un mega projeleri Galataport ve 3'üncü havaalanı ihalelerinde ben de varım dedi Şirket ihalelere ortaklıkla girmeyi planlıyor


Varyap CEO'su erdinç Varlıbaş Galataport projesiyle yakından ilgilendiklerini ifade ederek, "Daha evvel de üzerinde çalışmış olduğumuz ve üzerinde bilgi sahibi olduğumuz bir proje ama aradan baya bir vakit geçti. Tabi Türkiye de değişti, piyasa şartları da değişti. Şimdi ortaklık görüşmeleri yapıyoruz. Yani bu projeye ilgimiz çok yüksek bir seviyede. Galataport İstanbul’un bugün gelmiş olduğu konumda başarılı olabilecek ve ciddi şekilde de turisti de buraya getirtebilecek bir proje. Biraz gayrimenkul geliştirmeden ziyade işletme projesi aslında. Onun için o iki mantığı buluşturmalıyız. Yani bizim gayrimenkul tecrübemiz var ve işletme tecrübemiz ile bir araya getirebilirsek ihaleyle yakından ilgileniyoruz" diye konuştu.

3. Havalanı için işbirliği arayışımız var
Erdinç Varlıbaş 3. Havaalanı ihalesiyle'de yakındanilgilendiklerini vurgulayarak, "3. Havaalanı ile de aynı benzer durum var. Yani Havaalanı yapmışlığımız yok daha evvelinde ama bir çok kamu projesi gerçekleştirdik. 3. Havalimanı çok büyük bir proje ve bir firmanın tek başına yapması çok zor. Gerçekten de orda ciddi işbirlikteliklerine ihtiyaç var. Görüşmeler devam ediyor, ihaleler tarihine de çok uzun bir zaman kalmadı, bakacağız" dedi.

Kentsel dönüşümle ilgileniyoruz
İstanbul’da Zeytinburnu, Bakırköy, Etiler gibi bçlgelerde bazı sitelerin dönüşümüyle ilgilendiklerini anlatan erdinç Varlıbaş, "Kentsel dönüşüm ilan edilmiş alanlarda henüz bir çalışma yapmadık ama bunlar bizim kendi çalışmalarımız, kentsel dönüşüm ile de yakından ilgileniyoruz" diye konuştu.

METROPOL iSTANBUL HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN http://www.metropolistanbul.com/tr-TR/

Firma Bilgisi: Varyap