Gayrimenkul ve İnşaat İşbirliği Platformu'nda İnsan odaklı inşaat konuşuldu

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Soygeniş inşaat yapılırken insan odaklı olması gerektiğine dikkat çekti

Gayrimenkul ve inşaat sektörünün önde gelen uzmanlarının bulunduğu platform biraraya geldi. Platformda sektörün içinde bulunduğu durum ve geleceğiyle ilgili fikir paylaşımları yapılıyor. Gayrimenkul ve inşaat sektörünün devamı ve devamı için de ihtiyaç ve şehir dokusu odaklı çalışmalar yürüten bir sivil toplum kuruluşu olarak çalışan platform, akademik dünyanın da her zaman bilgi ve çalışmalarından faydalanarak çalışmalarına devam edecek. 
Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Soygeniş, şeirhirlerin inşa edilirken insan odaklı olması gerektiğine dikkat çekti. "İnşaatlar yapılırken insan boyutu genellikle unutuluyor. Kişinin konforu, iç ve dış mekandaki mutluluğu sağlanmalı" diyen Soygeniş, Gayrimenkul ve İnşaat İşbirliği Platformu için de "Platform bir bilgi bankası olarak kullanılacak. Bilimsel veriyle uygulama verilerini birleştireceğimiz bir ortam oluşacak. Bilgilerimizi bu sayede uygulamaya aktaracağız" diye konuştu.

Firma Bilgisi: E Inşaat