Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı: Türk ürünleri kalitenin sembolü

Expo Turkey by Qatar'ın açılış konuşmasında söz alan Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Muhammed Bin Ahmed Bin Towar Al Kuvarı, Türk firmalarını Katar'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtereK. "Türk ürünleri bizim için büyük bir kalite sembolüdür..." dedi.

Türkiye'nin en önemli sektörlerini Dünya'nın en zengin yatırım potansiyeli taşıyan ülkelerinden Katar ile buluşturan Expo Turkey by Qatar'ın açılış konuşmalarında önemli mesajlar verildi. Katar ve Türkiye arasındaki yüksek siyasi ilişkilerin bir göstegesi olarak ticari ilişkilerin geliştirilmesine özel önem verildiğini söyleyen Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Muhammed Bin Ahmed Bin Towar Al Kuvarı: "Türk ürünleri bize çok büyük bir kalite sembolü olarak yansımaktadır ve biz bunu bildiğimiz için, Türk ürünlerinin kalitesini ve dayanıklılığını bildiğimiz için bu fuarı yapmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz..." şeklinde konuştu.

Büyükelçi Özer: Ticaret hacminde 2 milyar dolarlık hedef

Açılışta söz alan Doha Türk Büyükelçisi Fikret Özer de, iki ülke arasındaki ticaret hacminin son yıllarda önemli bir mesafe kat ettiğini ve 4 senede 250 milyon dolarlardan 440 milyon dolara ulaştığını söyledi. Özer: "Bu çok önemli bir artıştır ve inşallah gelecek yıllarda, yakın bir zamanda bu ticaret hacminin 2 milyar doları bulmasını umut ediyoruz..." ifadelerini kullandı. 

2030 vizyonu ve inşaat sektörünün kaynaştırıcı gücü

Özer iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi adına büyük bir çabanın sarf edilmesi gerektiğini de vurgulayarak: "Biz burada 2030 vizyonuna katkı sağlamak için bulunuyoruz. Katar'ın Türkiye'de yatırımları da önemli bir artış kaydetti. Çok sayıda Türk firması faaliyetlerini sürdürüyor. İnşaat sektörü umuyorum ki, birbirimizle kaynaşmaya vesile olur..." dedi.