İnşaat Ekonomisi Zirvesi gerçekleşti

GYODER’in destğiyle Boğaziçi Üniversitesi’inde düzenlenen İnşaat Ekonomisi Zirvesi’nde pek çok sektör profesyoneli ve öğrenciler bir araya geldi. GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Sur, zirveyi değerlendirdi.

Türkiye ekonomisinin en büyüğü olarak nitelendirilen İnşaat sektörü Boğaziçi Üniversitesi’nde masaya yatırıldı. Tüm gün süren İnşaat Ekonomisi Zirvesi Boğaziçi Üniversitesi'nde pek çok akademisyen ve öğrenci ve sektör profesyoneli bir araya getirdi. İnşaatın geçmişini bugünü ve geleceğini tartışan dev isimlerle özgün ve öncü bir yaşandı. İnşaat Ekonomisi Zirvesi gelecekte de sektöre ışık tutan sürdürülebilir bir organizasyon olmayı hedefliyor. Konusunda uzman konuşmacılar inşaata dair özel ve güncel konuları interaktif panellerde anlattılar. İnşaat Ekonomisi Zirvesi’nde tartışılan konular arasında; ekonomik büyüme için inşaat olmasa olmaz mı, inşaatla büyüyen ekonomiler sürdürülebilir ekonomiye nasıl geçer, Türkiye’nin gelecek ekonomi planında inşaatın yeri nedir, gayrimenkul sektöründe gelişen finansman modelleri nedir, mimari ile nasıl fark yaratırız, yeşil binaların verimlilikte ekonomiye katkısı nedir gibi başlıklar vardı.
GYODER tarafından desteklenen zirvede GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Sur moderatör olarak yer aldı. Sur, "Boğaziçi Üniversitesi bir bilim yuvası. Biz de konuya bilimsel açıdan yaklaşmak ve Türkiye'deki inşaat sektörü ile buna bağlı oluşan ekonomi ve bu ekonominin çekici gücünün vurgulanması bakımından bir araya geldik. Türkiye'de inşaat sürdürülebilir olmasını gerektiren her türlü dinamiği içinde barındırıyor. Gerek artan orta sınıf gücüyle gerek nüfusuyla gerekse kentsel dönüşüm planlarıyla inşaat daha uzun yıllar talebe yönelik her fırsatı içeriyor" diye konuştu.

 

Proje Bilgisi: inşaat ekonomisi zirvesi