'İddialar projede satışları olumsuz etkilemedi'

Ali Ağaoğlu, Maslak 1453'le ilgili iddialar nedeniyle projedeki satışlardan iade olmadığını ve projeninin satışlarının olumsuz etkilenmediğini söyledi

15 Kasım 2012 / emlakwebtv
Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu ve Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 14 Kasım 2012'de düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağoğlu, Habertürk Gazetesi'nden Güngör Karakuş'un "İkinci sorum da şu: Sizin bu Maslak 1453 projesiyle ilgili hazırlanan katologta, buranın yani Fatih Ormanlarındaki mesire alanının 'mülkiyet hakkı bize aittir' diye bir sözünüz var. Daha doğrusu katologta böyle bir söz var da. Bununla ilgili görüşlerinizi almak istiyorum?" şeklindeki ikinci sorusa ise şöyle cevap verdi. (Habertürk Gazetesi'nden Güngör Karakuş'un video görüntüsü "Ali Ağaoğlu: 'Usul Hatası yaptık' dedi" başlıklı haber videosundadır)

Ali Ağaoğlu: Katalogta arkadaşlarıma söyleyeyim eğer mülkiyetle ilgili birşey söyleniyor. Hemen burada. Arkadaşlar yani çamur at izi kalsın yani bu çok ucuz bir politika. Burada katalog var. Hemen verelim. Açılıp hangi madde olduğu arkadaştan ben rica edeyim yani öyle bir lafı havaya söyleyelim kalsın değil. Katalog burada arkadaşa bir katalog verin lütfen o maddeyi burada basın mensupları önünde bize göstersin.

Bülent Yoldaş - Emlakwebtv.com: Ali Bey şimdi iddialar şöyle gündeme geldi. Sizin kampanyanız ve projeniz ile ilgili tüketicileri yanılttığınız iddiaları ortaya atıldı. Sizde şimdi bunlara cevap veriyorsunuz. Bu iddialar üzerine projenizdeki satışlarda iade yada iptal söz konusu oldu mu? Olduysa yada bir taraftan da sizde bu iddiaların tüketiciyi yanıltmaya yönelik yayınlar olduğunu düşünüyorsunuz. Özellikle bazı yayın organlarında çıkan haberlerin. Bunlara karşı herhangi bir dava açmanız sözkonusu mu?

Ali Ağaoğlu: Bakın şunu söyleyeyim, biz reklamları lütfen o gözle arkadaşlar incelesin. Bizim söylediğimiz şey şu, reklamda da "Hemen evinizin yakınında böyle bir orman olsun istemez misiniz". Şimdi projeyi buradan alıp başka bir yere götürüp taşımam mümkün değil. O ormanlarında kalkıp oradan başka bir yere gitmesi mümkün değil. Aramızda park ormanla sınır komşuyuz, hemen bitişiğide Fatih Ormanlarıdır. Dolayısıyla projemizin avantajı onlara komşu olmamızdır. Ben şunu söyleyeyim, satışımızda da bir olumsuz şeyi olmamıştır. İnsanların duyarlı olması son derece beni sevindiren bir şey oldu. Çevreye ve doğaya insanların sahip çıkması beni mutlu eden birşeydir. Ben doğa ve hayvan hastası bir insanım. Bunu hastalık derecesinde severim. Bunu da açık söyleyeyim. Yani sahip çıkması doğru ama bunu art niyetli insanların, bu insanların bu temiz ve saf duygularını doğaya olan aşklarını başka kötü amaçlı kullanıp onları yanlış yönlendirme, yanlış bilgilendirme, eksik bilgilendirme. Bu da kınadığım bir şeydir. Satışın geldiği nokta ortadadır. Yani ne kadar etkilenip etkilenmediklerine siz karar verin. Etkilemedi. Gelen insanlar bunları görüyorlar.
Tabi başlatacağım, onu sayın Adnan Kılıç Bey, bizim Baş Hukuk Müşavirimiz, o konuda yetkili. Tabiki yasal hakkımızı arayacağız.