Ofton İnşaat yeni projesi Elysium Soul'u tanıttı

Dolapdere'de hayata geçen Elysium Soul, yüzde 20 satış oranıyla tanıtımını gerçekleştirdi.

İstanbul'un en merkezi ve ulaşımı kolay bölgelerinde yaptığı A plus projelerle tanınan Ofton İnşaat yeni projesi Elysium Soul'u satışa çıkardı. Ofton İnşaat Elysium Soul'u İstanbul'un kalbi, kültür sanatın merkezi Beyoğlu'nda hayata geçiriyor. Dolapdere'de hayata geçen proje, 6 bin 610 metrekarelik alanda inşa ediliyor. Yatırım bedeli 80-90 milyon lira arasında olan Elysium Soul, 225 bağımsız bölümden oluşuyor. 1+0 ile 2+1 arasında değişen daire tipleri ile çatı ve bahçe dublekslerinin yer aldığı bu projede daha çok yatırımcıya yönelik konut üretiliyor. Elysium Soul fiyatları metrekaresi 9 bin liradan başlayarak 14 bin liraya kadar çıkıyor. Proje 20 aylık kısa bir süre sonunda sakinlerine teslim edilecek. Projenin yüzde 20'si lansmandan önce sahiplerini buldu.

Proje yüzde 40'a kadar prim yapacak
Elysium Soul yabancı yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Ofton İnşaat'ın hedefleri arasında da yabancıya satış yapmak mevcut. Projenin bir bloğunu da yabancı bir yatırımcı satın almak istiyor, satın alma için görüşmeler devam ediyor. Bölge hızla değerlenen bir bölge olduğu için ve İstanbul'un merkez noktasında olduğu için 2 yıl gibi bir süreçte yüzde 40 getiri sağlayacak. Elysium Soul ödeme planında ise Ofton İnşaat bünyesinde 36 ay 0 faiz imkanı bulunuyor. Elysium Soul Ofton İnşaat'a 250 milyon lira ciro sağlayacak. Proje içinde yer alan ticari kızımlar da A plus markalara satılacak veya kiralanacak. Ticari alanlar 4 bağımsız alandan oluşuyor ve her biri bin metrekare büyüklüğünde. Fiyatları ise 16 milyon lira ile 25 milyon lira arasında değişiyor. 

2016'dan çok umutluyuz
Son bir buçuk yılda 3 farklı seçim süreci geçiren Türkiye'de, bu hareketli döneme rağmen inşaat sektörünün büyümeye devam ettiğini belirten Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı Yusuf Şimşek, "2015 bizim için çok hızlı ve verimli geçti. Bu verimli yılı da Elysium Soul projesiyle kapatıyoruz" dedi. Ofton İnşat Yönetim Kurulu Eş Başkanı İsmail Hakkı Altun da "Elysium Soul Dolapdere projesi bölgenin çehresini değiştirecek. Bölge zaten diğer projelerle değişmeye başladı. Önümüzdeki 5 yıl içinde İstanbul'un en değerli aksı Dolapdere Piyalepaşa aksı olacak. Bölgenin taşıdığı tarihi ve kültürel mirasın yanında, gelecekte de kültür ve sanatın merkezi olacak. Projemiz de Ofton kalitesini sakinlerine yaşatacak"  diye konuştu.

"Rusya krizi konut sektörünü fazla etkilemez"
Rusya Türkiye arasındaki krizi değerlendiren Altun, Rusya'nın hamlelerini çocukça olarak ifade etti. Altun "Rusya ve Türkiye gibi iki büyük devletin birlikte hareket etmesi gerekir. Rusya'nın tavrı çocukça. Konut sektörü açısından da çok fazla etkilemez çünkü Türkiye son yollarda pazarını çok genişleterek dünyanın her yerinde iş yapar hale geldi" dedi.

Firma Bilgisi: Ofton Inşaat
Proje Bilgisi: elysium soul