İstanbul'u Resmet tanıtım filmi

Tahincioğlu tarafından inşa edilen Palladium Tower'ın açılışı için Türkiye'ye gelecek olan dahi bellek Stephen Wiltshire, İstanbul'un silüetini resmedecek

Tahincioğlu Gayrimenkul, Palladium Tower projesinin açılışını 24 Eylül'de gerçekleştirecek. Açılış için İstanbul'a gelecek dahi bellek Stephen Wiltshire, bir kez helikopterle havadan izleyeceği İstanbul'u detaylı bir şekilde resmedecek.  

Stephen Wiltshire kimdir?
Özel yeteneğe sahip detaylı boyama sanatçısı olan  Stephen Wiltshire, gerçeğe yakın, bazen kısa bir süre içinde gördüklerini rahatlıkla resmedebilmektedir. Londra'da 24 Nisan 1974 tarihinde doğan Stephen Wiltshire, sessiz bir çocuktu, ve diğer insanlar ile sosyal ilişkisi yoktu. Üç yaşında otistik tanısı konan Stephen'ın hiç dil gelişimi yoktu ve tamamen kendi dünyasında yaşıyordu. Beş yaşında, resim yapma kabiliyeti fark edildiğinde Stephen Londra'daki Queensmill Okuluna gönderildi. Kısa sürede çevresi ile çizim dili ile iletişim kurmaya başladı ilk olarak hayvanlar, daha sonra Londra otobüsleri, ve sonunda binalar. Bu çizimler, ustaca bir perspektif, bir tuhaf stil ve doğuştan kabiliyeti olduğunu gösterdi.