İstanbul’a Central Park geliyor

Ağaoğlu tarafından İstanbul’a inşa edilecek en büyük şehir parkının karşısına New York’un Central Park’ı konseptinde bir proje geliyor.

2013 yılında Bakırköy 46 olarak lanse edilen proje yasal sorunlarla karşılaşmıştı. Projenin inşaatına da bu sebeple ara verilmişti.  Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun buradaki haklılığı bir üst mahkeme tarafından belirlendikten sonra ise proje yeni haliyle bugün lanse edildi. Projenin yeni adı Ağaoğlu Central Park olurken, mimarisi de küçük değişikliklerle New York tarzına yakınlaştırıldı. Projenin önüne de, Veliefendi Hipodromu ile E5 Karayolu arasına İstanbul’un en büyük şehir parkı inşa edilecek. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “ Bu projeye Bakırköy 46 adıyla başladığımız zamandan bu yana bölge çok değerlendi ve değişti. Biz de buna uyum sağlamak için hem projenin adında hem de kalitesinde değişiklikler yaptık. Bugün de satışa başladık. İlk başladığımızdan bu yana burada bir şehir parkı olacağı kesinleşti. Ayrıca Marmaray projemizin önüne kadar geliyor. Aynı şekilde Avrasya Tüneli’de projemize çok yakın olacak” dedi.


Projenin fiyatları 6 bin 800 dolar ortalamsında
Projeyle ilgili “Her şerde bir hayır vardır” diyen Ağaoğlu, başlangıçta büyük bir haksızlığa uğradıklarını söyledi. Ağaoğlu,  “Belki de durmakla manevi yönden çok şey kaybetsek de, geçen sürede bölgenin değerinin artmasıyla maddi olarak kazanç sağlamış olduk” dedi. Aradan geçen süre zarfında bölgenin göstermiş olduğu değişim doğrultusunda projenin de kalite anlamında seviyesi arttırıldı. Ağaoğlu Central Park fiyatları metrekare bazında 6 bin 800 dolar ortalamasında. Lansmana özel olarak da yüzde 15 indirim uygulanıyor.


Fiyatlar 10 bin doların üzerine çıkacak
Ailelerin oturumuna uygun olarak inşa edilen projede, 1+1’den 4+1’e ve villalara kadar değişen tiplerde daireler bulunuyor. Ağaoğlu, “ Zaten var olan bir Ağaoğlu standardı varken biz onu burada 2-3 gömlek yukarı taşıdık. İçinde sinemasından yüzme havuzuna kadar sosyal imkanlar var. 6 bin 800 dolar olan metrekare fiyatı proje bitiminde 10 bin doların üzerine çıkacak diye tahmin ediyorum” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Dünya şu anda bir kaosun içinde. Terör olaylarıyla insanlara korku salmaya çalışıyorlar. Kaotik bir ortam yaratılıyor. Biz hep böyle dönemlerde işimizi doğru yapmaya devam ettik ve iyi neticeler aldık. Bu kaotik ortamda Central Park projenin lansmanını yaptık ve buradan bir satış rekoru bekliyorum.”

Firma Bilgisi: Ağaoğlu Şirketler Grubu
Proje Bilgisi: Ağaoğlu Central Park