İstanbul’dan kaçmak isteyenlerin projesi: Mersin Athena Residence

Şekerlisoy Şirketler Topluluğu tarafından inşa edilen Mersin Athena Residence, Mersin’in tarihi ve doğal güzelliklerinin ortasında, pek çok sosyal aktivite alanıyla beraber hayata geçiriliyor.

Şekerlisoy Şirketler Topluluğu Ceo’su Onur Şekerlisoy, Mersin Athena Residence projesinin İstanbul’dan kaçma fikriyle ortaya çıktığını belirtti. İstanbul’un vaad ettiği şeylerin artık kaybolduğunu, hatta vaad ettiği şeylerin artık insanlar üzerinde bir zulüm verici bir hale geldiğini söyleyen Şekerlisoy, tarihi dokunun, denizin, doğanın ve ormanın olduğu başka yerler de var düşüncesiyle yola çıkıldığını söyledi:

 “Anadolu’nun böyle yerlerle dolu olduğunu fark ettik. Geriye sadece İstanbul’da var olan sosyal aktivitelerin ve binaların içindeki lüksün taşınması kaldı. Bunları da taşıyabileceğimizi düşündük ve taşıdık.”

Mersin Athena Residence bloklarının bir tarafı deniz, bir tarafı su kemeri görürken arka kısmı da orman manzarasına hakim. Fitness salonu, mescid, sauna, buhar odası, sinema salonu, konsiyerj, lobi, oyun alanları, havuz, aqua park gibi içinde pek çok sosyal aktiviteyi barındıran bir proje. Dairelerin içinde İstanbul’daki projeleri aratmayacak türden ürünler de yer alıyor. 

Metrekaresi bin 200 Euro
1+1 ve 2+1 olmak üzere toplam 174 dairenin yer aldığı Mersin Athena Residence fiyatları metrekaresi bin 200 Euro’dan satışa çıkacak. Şekerlisoy Şirketler Grubu’nun fiyatları bu denli cazip tutmasının sebebi, projede hiç taşeron çalıştırmadan tüm operasyonları kendisi yönetmesi ve arsa maliyetlerinin düşük olması.  Şekerlisoy, “İstanbul’da bu kalitede bu ürünlerin kullanıldığı dairelerin metrekaresi 10 bin dolar civarında. Biz de arsa maliyeti düşük olduğu için bu kalitedeki ürünü düşük fiyata satabiliyoruz ve taşeron olmadan bütün operasyon sürecini biz yürütüyoruz” dedi. Mersin Athena Residence projesi yazlık konseptte inşa edilen bir proje olduğu için yalnızca 1+1 ve 2+1 daireler mevcut. Bunun yanında porjede 650 yatak kapasitesiyle hizmet verecek bir otel de yer alacak. Proje Türkiye’nin her yerindeki vatandaşlara hitap etmenin yanında özellikle Ortadoğulu müşterilere de hitap ettiği için fiyatlandırma Euro üzerinden yapılıyor. Fakat yurt içi alımlarda kur 3.20 Tl’den sabitleniyor.

5 şehirde 5 proje
2017’nin Haziran ayında Mersin Athena Residence projesini teslim etmeyi planlayan firma,  5 yıl içinde en az 5 şehirde daha proje bitirmeyi hedefliyor. Projenin iki yıl içinde yüzde 30-35 oranında prim getiri olacağını söyleyen Şekerlisoy, projedeki 30 dairenin satıldığını ve satışların 15 Temmuz’da gerçekleşecek lansmanın ardından devam edeceğini belirtti.

Her daire sahibine bir zeytin ağacı
İsmini, doğaya zeytin ağacını armağan eden Yunan Tanrıçası Athena’dan alan projede her daire sahibi için bir zeytin ağacı dikilecek. Projede koy ve mandalina ağaçlarının içinden geçerek denize ulaşılıyor. Etrafında 12 sit alanı bulunan proje doğayla çevrili bir yaşam sunuyor. 

Firma Bilgisi: şekerlisoy şirketler grubu
Proje Bilgisi: mersin athena residence