İstanbul'un en merkezi projesi 'Kordon İstanbul'

Maslak ile Kağıthane'nin buluşma noktasında hayata geçirilen Kordon İstanbul'un Dolmabahçe Tüneli ve Büyükdere Caddesi gibi merkezlere birkaç dakika uzaklıkta yer aldığını söyleyen Ege Yapı Satış Pazarlama Direktörü Aseo, "İhalesi yapılan tarihi tramvay hattının entegre olacağı metro ağı ile kentin her yerine kolay ulaşım mümkün olacak..." dedi

Kağıthane Cendere Vadisi son dönemde gerçekleşen özel sektör ve kamu yatırımlarıyla İstanbul'un önemli gelişim alanlarından biri oldu. Sadabat Deresi ıslah çalışmaları, raylı sistem, metro yatırımı ile tarihi tekovil hattının yeniden canlandırılması projesi de bölgeye yeni bir çehre kazandıracak. Bölgenin son yatırımlarından biri de Ege Yapı tarafından yapımına başlanan Kordon İstanbul projesi. Bölgenin gelişimini ve projenin detaylarını Ege Yapı Satış ve Pazarlama Direktörü Ece Atalay Aseo ile konuştuk. 

İstanbul'un merkezinde bir proje 'Kordon İstanbul'

Emlakwebtv Kordon İstanbul önemli bir lokasyon avantajı taşıyor. Projenin kentin önemli merkezleri ile bağlantısını açıklar mısınız?

Ece Atalay Aseo Projemiz Kagıthane'den Maslak'a uzanan hat üzerinde ve önemli bir noktada yer alıyor. Bu proje üzerinde üç yıldır çalışıyoruz. Geniş bir ekip uzun geliştirme süreçlerinden sonra konseptini oluşturdu. Lokasyon bizim için çok önemli bir değerdi. Maslak ve Kağıthanenin buluşma noktasında yer alan Kordon İstanbul aynı zamanda TEM otoyolunun bağlantı hattının üzerinde. Bunun yanı sıra Kağıthane Dolmabahçe Tüneli'ne çok yakın bir noktadayız. Büyükdere Caddesi'ne ise ulaşım çok kolay araba ile 7-8 dakikada çıkabiliyorsunuz. Maslak'a da aynı şekilde. Taksim'den Sarıyer'e kadar giden kentin önemli merkezleri içinde en uzak nokta 15-20 dakikadan ibaret. Maslak'tan İkitelli'ye ulaşan ikinci hatta da ulaşımın çok kolay olduğunu görüyoruz. 

Emlakwebtv Kordon İstanbul'un yer aldığı bölgede önemli ulaşım yatırımları hayata geçiriliyor. Bu yatırımlar Kordon İstanbul'u nasıl etkileyecek?

E.A.A.:Kağıthane Belediyesi'nin bölgede hayata geçirdiği projeler bizi oldukça etkiledi. Bölgede önümüzdeki yıllarda hayata geçirilecek projeler zaman içinde çok daha büyük bir değer katacak. Bu lokasyon oldukça merkezi bir nitelik taşıyor. Önemli yol çalışmaları ve tekovil hattı söz konusu . Önümüzdeki yol 4 şerit yol gidiş, arkamızda da ters hatta 4 şeritlik yol çalışması bulunuyor.Tarihi dekovil-tramvay hattı Santral İstbul'dan Kemerburgaz'a kadar uzayan bir hat. İhalesi yapıldı ve durağı da yine projemizin önünde yer alacak. Tekovil hattı aynı zamanda metrolarla entegre olacak ve kentin bütününe ulaşım çok kolay gerçekleyecek.

Emlakwebtv Kordon İstanbul tarihi Sadabat Deresi'nin yanı başında yükseliyor. Tarihi derenin projeye kattığı değeri nasıl değerlendiriyorsunuz?

E.A.A.:Kordon İstanbul, ismini tarihi Sadabad Deresi'nden alıyor. Tarihi Sadabat Deresi, yenileme projesi ile yeniden hayata dönecek. Dere Yaklaşık 9 kilometrelik bir hat oluşturuyor. Rekreasyon alanları ile doldurulacak bir alan. Yürüyüş yolları, bisiklet yolları , dinlenme alanları, spor tesisleri ile dolu 9 kilometrelik bir hat bu. Haliç'den başlayarak Kemerburgaz' akadar devam eden bir kordon bu. Kordon İstanbul tam bu kordonun üzerinde yer alıyor. Sadabat Deresinin panoramasına hakim çağdaş mimarisi ile dikkat çekiyor.

Emlakwebtv Projede yeşil alan ve doğal yaşam alanlarıyla ilişki nasıl kurulacak?

E.A.A.: Doğaya çok önem verdik. Kentin içinde doğal alanların olmasına önem verdik. Projemizin aslında brüt büyüklük alanı 60 bin metrekare civarında. Fakat kamuya terk alanlarımızla birlikte, yani Sadabat Deresi yenileme projesine istinaden dere kenarında bıraktığımız ve projemizin içindeki yeşilliği devam ettiren ve sürdürülebilirliği de sağalayacak olan yaklaşık 35 bin metrekare terk alanımız var. Burası da bütünüyle peyzajlandırılıyor. Dolayısıyla projenin çok büyük bir kısmı yeşil alandan oluşuyor. Projenin dışındaki bu peyzaj alanları dışında ayrıca projenin içinde de çok fazla aktivite alanları bulunuyor. Kişilerin kendilerine zaman ayırabilecekleri, hobilerini gerçekleştirebilecekleri alan ve imkanlar oluşturulmuş durumda Açık alanlardaki peyzaj zenginlikleri ve kapalı alanlardaki aktivite imkanları, su kenarındaki yaşam imkanı, projede yaşayacak olanlara keyifli bir yaşam sunacak. 

Emlakwebtv Yatırımcılardan büyük ilgi gören Kordon İstanbul, Büyükdere Maslak hattında çalışan kesimin de oturum amacıyla tercih ettiği projelerini başında geliyor. Göktürk ve Kemerburgaz'dan kente dönüş yapmak isteyenlerin de adresi Kordon İstanbul oluyor. Yatırımcı profili hakkında bilgi verebilir misiniz?

E.A.A.:"Yatırımcı profili genelde kısa dönemde kar elde etip satmak isteyen ya da ileride kira geliri elde etmek isteyen kişiler var. Bunlar genelde sanayici ve iş adamlarından oluşuyor. Bu bölgede ukarıda Büyükdere Caddesi'nde iş yaşamını sürdüren idareciler, büyük firmalarda çalışan yöneticiler, bu bölgeden kopmak istemeyenler için de bölge ideal bir alternatif burası. Bu tarz profil de oturum amaçlı tercih ediyor. Bir diğer ilgi çekici yatırımcı profili ise Göktürk Kemerburgaz'dan kente geri dönmek isteyen bir kesim var. Onların da ilk tercihi burası oldu."

Emlakwebtv Kordon İstanbul'da daire metrekare fiyatları 8 bin TL'den başlıyor. Tüketicilere farklı ödeme planı alternatifleri de sunuluyor. Kordon İstanbul yatırımcısına ne vaat ediyor?

- E.A.A.: Metrekare fiyatlarımız 8 bin TL'den başlıyor. Konumuna, şerefiyesine göre 8-9 bin TL'den başlayan fiyatlar farklılık gösterebiliyor. Hala çok büyük bir fırsatın bulunduğu bir dönemdeyiz. Çünkü lansmana çıkalı 1 ay oldu ve önemli bir yatırım değeri var. Hem merkeziliği hem manzarası ve konumu gereği özel bir proje. 

 

Firma Bilgisi: Ege Yapı
Proje Bilgisi: kordon istanbul