JLL Türkiye ve AVM Partners güçlerini birleştirdi

Kurumsal gayrimenkul danışmanlığı alanında çalışan JLL Türkiye ve alışveriş merkezi yönetimi ve kiralama alanında hizmet veren AVM Partners artık aynı çatı altında olacak.

Alkaş Danışmanlığı 2008 yılında bünyesine katarak Türkiye'de mülk yönetimi, stratejik danışmanlık, araştırma, perakende hizmetleri ve proje yönetimi alanında hizmet vermeye başlayan JLL (Jones Lang LaSalle), yolunu 9 yıldır alışveriş merkezi yönetimi ve kiralama alnında hizmet veren AVM Partners ile birleştiriyor. AVM Partners'ın 200 çalışanı artık JLL bünyesinde faaliyetlerini sürdürecek. 
JLL Türkiye'nin Ülke Başkanı Avi Alkaş "Uzun yıllardır AVM Partners ile etkileşim halindeydik. Bu etkileşimden bir güç doğacağını düşünerek böyle bir adım attık. Bu birleşmenin sektöre büyük katkıları olacağına inanıyorum" dedi.
AVM Partners'ın Yönetici Ortağı ve JLL Türkiye'nin yeni Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Yurdum ise "Bugüne kadar sağladığımız başarıyı bir adım ileri götürdük, gücümüze güç katacak uluslararası bir beraberlik ile ilerlemeye karar verdik. Hdeflerimize uygun bir birliktelik oldu" diye konuştu