Kentsel dönüşümde bürokrasi hızlanmalı

1. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’ne katılan Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, kentsel dönüşüm sürecinde bürokrasinin hızlanması gerektiğini söyledi

7 Şubat 2014 / emlakwebtv
“Kentsel Dönüşümde 2013 Gerçekleşmeleri ve 2014 Hedefleri” başlığı altında I. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, İMKON (İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonun) Başkanı Tahir TELLİOĞLU açılış konuşmalarını yaptığı kongreye gayrimenkul sektörünün önemli aktörleri katıldı.

“2014 Yılında Gayrimenkul ve İnşaat Sektörünün Kentsel Dönüşüm Planları” oturumunda konuşan Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin KETEN, “Keten İnşaat olarak 30 yıldır bireysel olarak kentsel dönüşüm yapıyoruz. Bunu yaparken de herhangi bir kamu kuruluşundan destek almadan, taşın altına elimiz koyarak, şu ana kadar 450 bin metrekareye yakın yaptığımız konutlar var” dedi. Kentsel dönüşümün, seçimle beraber aksaklığa uğramazsa çok daha hızlı bir şekilde ilerleyeceğini belirten Keten, bürokrat kesimine ulaşamamaktan şikayetçi olarak depremin hiçbir şekilde beklemediğini dolayısıyla bürokrasinin hızlanması gerektiğini söyledi.