Kim kentsel dönüşüm uzmanı olmak ister?

İTO, Deniz Bank ve İstanbul Ticaret Üniversitesi iş birliği ile Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı Sertifikası verilecek.

DenizBank ile İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği ile tasarlanan, Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı Sertifika Programı kapsamında bu alanda uzmanlaşmak isteyen kişilere yönelik eğitim programı hayata geçiriliyor. Ekim ayında başlaması planlanan program 2 hafta sürecek ve toplam 30 saat olacak. Bu 30 saatin sonunda yapılacak panel ve sınavlarla katılımcıların sertifikaları dağıtılacak. Programa eğitim durumu şartı aranmaksızın herkes başvurabilecek. 
Türkiye'deki riskli yapıların dönüşümünün sadece çok küçük bir kısmı henüz tamamlanmışken, kentsel dönüşümün daha 20 yıl devam edecek diye tahmin edilmesi bu çalışmalara sebebiyet veriyor. Çünkü piyasada bu konuda tüm sorulara hakim tam donanımlı kimse bulunmuyor. Bu eğitimler sonucunda pek çok kişinin de bu alanda istihdam edileceğini söyleyen İstanbul Ticaret Üniveristesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Baz, "
20 yıl içinde tamamlanması planlanan kentsel dönüşüm sürecinde tüm paydaşların yararlanabileceği bir modelle geliştirdiğimiz eğitim programında kendini geliştirmek isteyen profesyonellere, kamu ve özel sektörden konunun uzmanları eşliğinde uygulanacak 30 saatlik eğitimin ardından onaylı kentsel dönüşüm uzmanı sertifikası vereceğiz" diye konuştu.    
 

Firma Bilgisi: Istanbul Ticaret Üniversitesi