Körfez köprüsü arsa fiyatlarını yükseltmeye devam edecek

Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyolu projesi bölgedeki arsa fiyatlarını ciddi derecede yükseltti. Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, bölgedeki fiyatların artmaya devam edeceğini, yatırım yapmanın hala çok cazip olduğunu söyledi.

Türkiye’nin ulaştırma alanındaki en büyük yatırımlarından biri olan Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyolu Projesi bölgedeki arsa fiyatlarını uçurdu. 433 kilometre uzunluğundaki otoyol projesiningeçtiği bölgelerde arsa fiyatları hızla artıyor. Gayrimenkul yatırımcıları için cazip hale gelen Yalova’nın tüm ilçe ve köylerinde ise imar durumuna göre arsa fiyatlarında yüzde 300 – 400 civarında artış yaşandı. Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyolu Projesi kapsamında yer alan asma köprü İzmit Körfezi’ne kuruluyor. Köprü dünyanın en büyük 4. asma köprüsü olma özelliği taşıyor. Otoyol projesi sayesinde İstanbul – İzmir arası 3,5 saate kadar düşüyor. Hem köprünün oluşturacağı yeni cazibe merkezleri, hem de ulaşım kolaylığı sebebiyle arsa fiyatları da hızla yükselmeye devam ediyor.

"1 liradan 100 liraya çıktı"
Osman Gazi Köprüsü’nün yapımıyla hızla değer artışı yaşayan Yalova’da konut projeleri geliştiren Beyttürk İnşaat, bölgede proje geliştirmeye ve yabancı yatırımcı çekmeye devam ediyor. Yalova arsa fiyatlarının çok hızlı arttığını, Yalova'da gayrimenkul yatırımı yapmanın hala çok cazip olduğunu ve köprünün açılışıyla birlikte fiyatların hızlı bir şekilde yükselmeye devam edeceğini söyleyen Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, arazi almak isteyenlerin bu dönemi iyi değerlendirmesi gerektiğini belirtti. Barman, “Körfez köprüsü bölgedeki gayrimenkul fiyatlarını çok önemli derecede arttırdı. Körfez Köprüsü inşaatı başlamadan önce 2008 – 2009 yıllarında bölgedeki arsa metrekare fiyatları yaklaşık 1-2 lira iken, şu anda 100 liranın üzerinde bulunuyor. Bu oran gerçekten çok önemli bir artış ve sürekli şekilde artmaya devam edecek” diye konuştu. Şu anki mevcut durumda köprünün hala açılmadığını bu nedenle bölgedeki değerlenmenin çok iyi şekilde ilerlediğini söyleyen Barman,
“Köprünün çıkış noktası çok merkezi bir bölge ve bu da gayrimenkul yatırımcıları için cazip hale geliyor. Bölgedeki metrekare fiyatlarının daha da artmasını bekliyoruz çünkü bölge her geçen gün değerleniyor” dedi.  

Firma Bilgisi: Beyttürk Inşaat