Küçükçekmece dönüşüyor!

İlçe genelinde toplam 32 bin konutun dönüştürülmesi planlanıyor. Bu kapsamda hızla devam eden çalışmalarla 2 bin 500 - 3 bin konutun dönüşümü tamamlandı.

Küçükçekmece; Tem Otoyolu'na, E-5 Karayolu'na ve Atatürk Havalimanı'na yakınlığıyla kolay bir lokasyonda bulunuyor. Bunun yanında Küçükçekmece Gölü ve Marmara Denizi'nin arasında oluşuyla da manzara severlerin tercihi oluyor. Fakat çarpık yapılaşma ve sosyal problemler Küçükçekmece'nin de en büyük sorunları arasında. Bölgede başlayan kentsel dönüşüm çalışmaları son 7 - 8 yıldır hız kesmeden devam ediyor. İlçe genelinde toplam 6 mahalle ve 32 bin konutun dönüştürülmesi planlanıyor. Bu kapsamda şimdilik 2 bin 500 - 3 bin konutun dönüşümü tamamlandı. Dönüşüm kapsamına Fatih, Atatürk, Yeşilova, Yarımburgaz, Kartaltepe ve Kanarya Mahalleleri giriyor. 
Küçükçekmece Gölü'nün kenarı için ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir yarışma başlatarak projeyi Malezyalı bir mimara verdi. Göl kenarında kültürel tesisler, yürüyüş alanları, marina projesi ve eğlence merkezleri yapılması planlanıyor. 
Küçükçekmece'de konutların metrekare fiyatları şu anda 3 bin - 8 bin 500 TL arasında bulunuyor. Son bir yılda Küçükçekmece değerine yüzde 40 değer kattı. Kentsel dönüşümle beraber Küçükçekmece'de gayrimenkule yatırım yapmanın oldukça prim getireceği tahmin ediliyor. 

Firma Bilgisi: Eva Gayrimenkul Değerleme