Kuzu Grup ile Jumeirah’dan dev işbirliği

Kuzu Grup tarafından inşa edilen Sea Pearl Ataköy projesinin otel ve rezidans birimleri dünyanın en büyük otel zinciri Jumeirah tarafından işletilecek.

Kuzu Grup, Sea Pearl Ataköy projesindeki lüks otel ve rezidans birimlerinin işletilmesi için Jumeirah Group ile anlaştı.  Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen imza törenine Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Jumeirah Group CEO’su Stefan Leser ve Servotel Başkanı Ömer İsvan katıldı. İstanbul’un denize en yakın ve getiri potansiyeli en yüksek projesi olma özelliğini taşıyan Sea Pearl Ataköy’ün otel ve rezidans bloklarını 20 yıl süreyle Jumeirah Group işletecek.  Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu 202 odalı otel ve 62 rezidans dairenin işletilmesi için Jumeirah Grop ile uzun zamandır görüşme halinde olduklarını ve bugün imza töreniyle sonuçlandığını söyledi. Jumeirah Group CEO’su Stefan Leser, Sea Pearl otel işletmesi için Jumeirah Group’un seçilmesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Leser, Jumeirah’ın lüks anlayışını ve misafirperverliğini Sea Pearl Ataköy oteli ve rezidansında göstereceklerini söyledi. “İstanbul’daki varlığımızı güçlendiren bu anlaşmadan çok memnunuz. Bölgenin yaşadığı sorunlara rağmen İstanbul’un turizm konusunda geleceği çok açık” diyen Leser, İstanbul’un dünyanın en gözde turizm destinasyonlarından biri olduğunun altını çizdi.


450 milyon dolarlık yatırım
202 odalı otelin ve 62 özel rezidans ünitesinin bulunduğu birimler toplam 450 milyon dolar yatırım değerine sahip. Bu birimlerin işletmesi için yaklaşık bir senendir görüşmelerin sürdüğünü söyleyen Kuzu, Sea Pearl Jumeirah işbirliği için,  “Böyle ihtişamlı bir proje için bu denli büyük bir grupla iş ortaklığı yapmaktan son derece mutluyuz. Dünya standartlarında otel ve tatil köyü portfolyosuna sahip olan Jumeirah Group’un yetkilileri projemizi ziyaret ettiler. Böylece anlaşma sürecimiz başlamış oldu. Bu süre boyunca kendilerinin projeye yapacakları katkıya olan inancımız bir kat daha arttı. Yapılan bu anlaşmanın projenin yanı sıra, İstanbul’a da değer katacağına inanıyorum” dedi.

Firma Bilgisi: Kuzu Grup
Proje Bilgisi: Sea Pearl Ataköy