Maslak, 42 Shops&Art ile değişiyor

Maslak 42 projesinde yer alan 42 Shops&Art adlı alışveriş, yeme – içme ve eğlence alanı Maslak’ı iş alanından yaşam alanına dönüştürecek.

42 Maslak projesi Bay İnşaat tarafından karma bir proje olarak hayata geçirildi. Fabrika alanı olan arazide 2011 yılında projenin inşaatına başlandı. Alışveriş merkezi olacak olan 42 Shops&Art hariç diğer kısımların hepsi tamamlanan projede, bir ofis kulesinde yaşam tamamen başladı. 42 Maslak projesinde 322 rezidans daire, 195 home ofis, 16 penthouse daire ve 85 bin metrekarelik iş – ofis alanı bulunuyor. Mimarlığını dünyaca ünlü Chapman Taylor mimarlık ofisinin yaptığı 42 Maslak projesi dünyada 123. Leed Platinum sertifikalı proje olurken, Türkiye’de de ilk Leed Platinum sertifikalı proje olma özelliğini taşıyor.  Projedeki ofis alanlarının kiralama fiyatı metrekare bazında 20 – 25 dolardan başlıyor. Rezidanslarda ise  satışların yüzde 70’i tamamlandı ve metrekare fiyatı 5 bin dolardan başlıyor. Projenin içinde yer alan 42 Shops&Art  alışveriş ve yaşam alanı ise Maslak’ı iş merkezi olmaktan çıkarıp; eğlence, yaşam ve yeme – içme alanı haline getirecek.  

42 Shops&Art’ı günde 20 bin kişi ziyaret edecek
Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, bir yıl önce açılması planlanan 42 Shops Art’ın açılışının ülkedeki problemli dönemden dolayı 2017’nin başlarına ertelendiğini söyledi. Özmandıracı, “Burada her alışveriş merkezinde olandan çok farklı bir konsept olacak. Kendi alanında başarılı ama çok tanınmayan markalar yer alacak. Sıradan bir food court yerine Türk lezzet müzesi dediğimiz bir konsept olacak. En az 30 yıllık olan ve sadece Türk mutfağına ait  tatların olduğu yeme – içme markalarını   getireceğiz” dedi. Bölgede çalışan nüfusla günlük 10 bin ziyaretçinin olacağı projede, dışarıdan gelenlerle günlük 20 bin ziyaretçiye ulaşılacağını belirten Özmandıracı, kafe, bar, restoren ve eğlence mekanlarıyla insanları Maslak’ta tutmak istediklerini söyledi.

Sanatın kalbi 42 Shops&Arts’da atacak
Sanata verdiği destekle de tanınan Bay İnşaat, 42Shops&Arts’a da sanatı getiriyor. Performans Sanatları Merkezi bu kapsamda projede yer alıyor. 750 oturma ve bin kişilik ayakta kapasitesiyle sanatseverlerle buluşacak olan Performans Sanatları Merkezi’nde pek çok etkinlik yer alacak. Monaco Prensi’nin sahibi olduğu Jimmy’z adlı kulüp de İstanbul’da ilk kez bu projede yer alacak. Ayrıca projede çocuk alanları, klasik otomobil kulübü, bit pazarı ve organik Pazar da yer alacak.

Firma Bilgisi: Bay Inşaat
Proje Bilgisi: 42 Maslak