Merakla beklenen Yedi Mavi projesi satışa çıktı

TOBB’un Zeytinburnu arazisi üzerinde inşa edilecek olan Yedi Mavi projesi geniş katılımlı bir lansman gecesiyle satışa çıktı.

Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı Gayrimenkul Geliştirme İş Ortaklığı tarafından hayata geçirilen Yedi Mavi Projesi, geniş katılımlı bir lansman ile satışa sunuldu. Süheyl ve Behzat Uygur’un talk show gösterileriyle renklenen lansman Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, Hasan Sever İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sever ve Kalkavan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan’ın ev sahipliğinde gerçekleşti. İstanbul’un prestijli projeleri arasında gösterilen Yedi Mavi projesi, 63,5 dönüm arazi üzerinde konut, ofis, AVM ve apart otelin yer alacağı toplam 1047 adet bağımsız bölümden oluşuyor. Ayrıca Yedi Mavi sahil hattında yer alığı için eşsiz deniz manzarasına sahip 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 olmak üzere 5 farklı daire seçeneğini barındırıyor. Daha çok aile yaşamına hitap eden konutların bulunduğu projede daireler 75 metrekareden başlayıp 400 metrekareye kadar çıkıyor. İlk olarak sadece konutların satışına başlanan Yedi Mavi fiyatları ise metrekaresi 13 bin liradan başlıyor.

3 ayda yüzde 18’i satıldı
Dünyaca ünlü mimar Murat Tabanlıoğlu’nun imzasını taşıyan Yedi Mavi projesi 6 bloktan oluşuyor. Projedeki dairelerin yüzde 80’i deniz manzarasına hakim ve projenin yine yüzde 80’i yeşil alandan oluşuyor. İlk olarak yalnızca konutları satışa çıkardıklarını söyleyen Kalkavan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan, Haziran ayında ön satışlara başladıklarını belirterek, “O zamandan bu yana geçen üç aylık süreçte projenin yaklaşık yüzde 18’ini sattık. Yedi Mavi günden güne kazandıracak bir proje olduğu için yatırımcının uzun zamandır beklediği bir proje ” diyerek  ön satıştan bu yana geçen 3 aylık sürede yatırımcıya yaklaşık yüzde 10 kazandırdıklarını dile getirdi.

Yeni bir yaşam oluşuyor
Yedi Mavi projesi akıllı ev sisteminden rezidans hizmetlerine, çocuk oyun alanlarından yüzme havuzlarına, spa salonlarından fitness salonlarına kadar birçok sosyal donatının yanı sıra, şık restoranlar, kafeler, birçok prestijli Türk ve dünya markasını bir arada barındıran mağazalar, alışveriş ve sosyal aktivitelerin merkezi olacak Mavi Cadde, ayrıca evden veya ofisten adımınızı attığınızda kendinizi sosyal yaşamın içinde bulacağınız spordan kültür sanata kadar farklı sosyal etkinliklere katılma imkanı sunan Mavi Meydan ile aslında koskocaman bir yaşam vaat ediyor. Lokasyon olarak da projenin Tarihi Yarımada’nın içinde yer alması ve Marmaray Projesi, İDO Bakırköy Terminali, Ataköy Marina,  Atatürk Havalimanı, İDO Yenikapı Terminali, E-5 ve TEM gibi çok önemli ulaşım akslarının yanı başında olmasının İstanbul trafiğinde çok büyük avantaj olduğuna vurgu yaparken “Tamamlanması beklenen büyük projelerle günden güne daha da değerlenecek bir lokasyondayız; Aralık 2016’da açılacak Avrasya Tüneli ile İstanbul'da araç trafiğinin yoğun olduğu Kazlıçeşme-Göztepe arasındaki mesafe 15 dakikaya inecek.

İstanbul’un silüetini etkilemeyecek
Yedi Mavi projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin silüetle ilgili kurullarından geçerek gerekli düzenlemeleri de uyguladı. Yaklaşık bir yıl silüet kurulunda incelenen proje 17 katı ile belirlenen kurallara uygunluk gösteriyor.

Firma Bilgisi: Kalkavan Yapı - Hasan Sever Inşaat - Gül Yapı
Proje Bilgisi: Yedi Mavi