MESA’dan 6 milyar liralık 8 proje

Mesa, İstanbul, Ankara ve İzmir’de 6 milyar lira değerinde 8 projeyi satışa sunacak. Bu kapsamda MESA 4 bin 300 konut üretecek

Türkiye’nin köklü inşaat gayrimenkul şirketlerinden 48 yılı geride bırakan MESA  6 milyar lira değerinde 8 yeni projeyi satışa sunuyor. Bugüne kadar 9 milyon metrekarelik alanda 90 bin konuta imza atan MESA’nın satışa sunacağı yeni projeler, Ankara’da Eryaman ve İstanbul’da Büyükçekmece, Beykoz ile Maltepe’de yer alacak. MESA ayrıca 2018’in başında Bodrum Demirbükü Koyun’daki projesini satışa sunacak.

4 bin 300 yeni konut satışa sunacak

Çırağan Sarayı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan  MESA Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, yeni MESA projelerinin toplam 800 bin metrekare inşaat alanına sahip olduğunu, bu projelerde tamamına yakını konut olmak üzere toplam 4 bin 300 bağımsız bölüm yer aldığını kaydetti. Mert Boysanoğlu, yeni projelerle birlikte MESA’nın istihdam ettiği kişi sayısının da 3 binden 5 bine yükseleceğini söyledi.

Tema World’ün inşaatı başladı

Mert Boysanoğlu, İş ortaklarıyla birlikte hayata geçirdikleri İstanbul’daki Tema İstanbul projesinin yanında Tema World eğlence parkı ve konut projesinin ruhsatını alarak inşaatına başladıklarını açıkladı. Ankara’daki Koza 66 projesini tamamladıklarını ve bu projenin dünyanın prestijli gayrimenkul ödüllerinden Property Awards 2017’de ödüle layık görüldüğünü belirtti.

MESA KOZ işletmecisi bir iki haftaya netleşecek

Mert Boysanoğlu 2017 yılında lansmanını gerçekleştirdikleri tek projenin İstanbul Kozyatağı’ndaki MESA KOZ olduğunu hatırlatarak, yeni projelerle ilgili de şunları söyledi.“MESA KOZ, bu yıl lansmanını gerçekleştirdiğimiz tek proje. Toplam 280 rezidans/apart ünitesinden oluşan bu projemize gösterilen yoğun ilgiden oldukça memnunuz. Otel mantığı ile işletilecek olan apart ünitelerden oluşan bu projemiz şirketimiz için bu konsept ile inşa edilen ilk projemiz olacak.
Ankara Eryaman’daki projemiz MESA Göksu, 1.876 konuttan oluşuyor. Yıl bitmeden lansmanını gerçekleştireceğimiz bu projemizin yapımı ve satışı başladı.
Büyükçekmece’deki YeşilYaka projemizin elde ettiği büyük başarı ile planlamalarımızı öne çekerek komşu parselinde YeşilYaka Su projemizi hayata geçireceğiz. YeşilYaka Su projemiz 625 bin metrekareyi aşkın bir alanda, yine doğayla, yeşille, su ile iç içe 473 adet müstakil villadan oluşacak.

Beykoz’da lansman hazırlıklarını sürdürdüğümüz iki proje bulunuyor. İlki boğaz, orman ve panoramik kent manzarası ile benzersiz bir noktada yer alan butik bir proje. 80 daireden oluşuyor.
Beykoz’daki diğer projemiz de ormana komşu, kentin içinde doğayla bütünleşmiş bir proje ve 219 konuttan oluşuyor” dedi.

Hedef Bodrum’a doğayla en barışık projeyi yapmak

Bodrum’da 2018 yılı başında satışa sunacakları MESA Bodrum projesiyle ilgili de konuşan Mert Boysanoğlu, Bodrum projesi için 28 kez master plan çalışması yaptıklarını, hedeflerinin burada doğaya en saygılı projeyi hayata geçirmek olduğunu vurguladı. Mert Boysanoğlu, “Bodrum’daki projemiz de villa, rezidans daireler ve butik bir otelden oluşan çok özel bir proje. Eşsiz bir doğası kendine özel sahili ve arazinin her noktasından deniz manzarasına hakim bir arazi üzerinde gerçekleştirilecek. Daha önce de belirttiğimiz gibi burada doğal dokuyu bozmamak için çok özenli çalışıyoruz. O nedenle gecikmek pahasına da olsa her yeni ve doğru fikirde sil baştan çalışıyoruz. Bu projemizin lansmanını da 2018 başında gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

MESA adını Maltepe’ye taşıyor

İstanbul Maltepe’de de iki yeni projeye başlayacaklarını ifade eden Mert Boysanoğlu Maltepe projeleri ile ilgilgili de şu bilgileri verdi: “Maltepe’de de iki projeye imza atacağız; MESA Gökada ve MESA Cadde. E-5’in üst tarafında yer alan MESA Gökada deniz alt katlarından itibaren deniz manzarasına hakim 273 konuttan oluşan bir proje.

Maltepe’de Bağdat Caddesi üzerinde yükselecek MESA Cadde’de ise 253 konut ve 17.000 metrekare kiralanabilir alanlı bir butik AVM’den oluşuyor”. 

Firma Bilgisi: Mesa