Metal Yapı Konut Blue Lake ve İstanbul Tower 205 ile Dubai’de

Metal Yapı Konut, iki büyük projesi ‘Blue Lake’ ve ‘İstanbul Tower 205’ ile Cityscape Global 2016’da boy gösteriyor.

İstanbul’da toplam 1 milyar dolarlık yatırım değerine sahip lüks konut, alışveriş merkezi ve ofis projeleri bulunan Metal Yapı Konut, yen projesi İstanbuL Tower 205’i ilk kez Dubai Cityscape’de tanıttı. İstanbul Tower 205 ve Blue Lake projesiyle fuara katılan Metal Yapı konut dev proje maketleriyle de ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.
İstanbul’un en seçkin iş ve finans merkezi Levent Büyükdere Caddesi’nde hayata geçecek olan İstanbul Tower 205, uluslararası teknolojik özelliklere sahip İstanbul’un en yüksek ofis binası olarak öne çıkıyor. 2 bloktan oluşan projenin 220 m yükseklikteki kule bloğunda 52 ofis katı, 20 m yükseklikteki podyum bloğunda ise teras kullanımlı ofisler ve dükkanlar yer alıyor. A++ ofis özelliklerine sahip İstanbul Tower 205’te bulunan 16 adet asansör,  25 saniyelik bekleme süresi ile Türkiye’nin en hızlı asansörleri olma özelliğini taşıyor. İstanbul Tower 205, toplam 6bin m2’lik kullanım alanına sahip konferans salonu, 300 kişilik oditoryumu, 105 kişilik 22 adet toplantı odaları ile farklı büyüklüklerdeki toplantı, konferans ve seminer ihtiyaçlarına da cevap veriyor.

Bir tarafı göl, bir tarafı deniz
Blue Lake’de toplam 10 blokta 788 daire, sahil bölümünde ise Metal Yapı Konut’un perakende ve AVM sektöründeki marka gücü ile isimlenen yeme - içme sektörü ile donatılmış 22 ticari ünite yer alıyor. 60 m2 ile 400 m2 arasında 1+0'dan 4+1 dublekse kadar değişen daire alternatifleri; teraslı, balkonlu ve bahçeli konutlar, 10 m2 ile 264 m2 arasında değişen toplamda 19 bin metrekare balkon ve teras alanıyla dikkat çekiyor. Küçükçekmece Gölü'nün kıyısında, bir tarafı göl diğer tarafı deniz manzaralı Blue Lake projesi, doğayla bütünleşen, ayrıcalıklı ve seçkin bir yaşam alanı olarak öne çıkıyor. 

Firma Bilgisi: Metal Yapı Konut