Metal Yapı Konut Cityscape'de projelerini tanıttı

Metal Yapı Konut Yönetim Kurulu Üyesi Akın Karali "Yabacı sermaye bu yıl yatırım yapacak."

Dünyada 7 şehrin ardından şimdi de İstanbul’da kapılarını açan Cityscape Turkey, Türk inşaat sektörünün en önde gelen oyuncularının projelerini hem yerli hem de yabancı yatırımcılara tanıtıyor. Pek çok ülkeden yatırımcının katıldığı Cityscape Turkey, İstanbul’un nitelikli projelerinin tanıtılması ve yerinde görülmesi açısından çok öenmli bir organizasyon olarak görülüyor. Metal Yapı Konut Yönetim Kurulu Üyesi Akın Karali, “Cityscape Turkey, CNR Emlak Fuarı’ndan sonra Türkiye’nin en iyi fuarı oldu. Katılım kalitesinin de çok iyi olduğunu gördük. Diğer standlar da çok iyi hazırlanmış, kaliteli bir fuar oluyor. Bizim için de gayet iyi bir fuar oluyor. Sabah saatlerinden itibaren yoğun bir görüşme trafiğimiz odu. Fuar süresince daha da iyi olacaktır” dedi.

“Türkiye’nin bu fuarlara ihtiyacı var”
Karali, “Mipim, Abu Dabi, Katar ve Dubai’deki fuarlardan Türk firmaları her zaman çok iyi dönüyorlar. Bu fuarın Türkiye’de organize edilmesi,  Arap sermayesinin ve Avrupa sermayesinin Türkiye’ye gelmesinde önemli bir rol oynayacak diye düşünüyorum. Türkiye’nin bu fuarlara çok ihtiyacı var” dedi.  Karali, her zaman yerinde yapılan fuarların daha verimli olduğunu, firma olarak yurt dışı fuarlarına da katıldıklarını ama buradan daha iyi şeyler beklediklerini belirtti. Karali,   
“İyi bir standla fuara katıldığımızı düşünüyorum. Yabancıya sermayeye hitap eden ve çok nitelikli projelerimiz var. Yabancı sermayenin gelip projeleri yerinde gördükten sonra, doğru lokasyonda iyi projelerse 2016’da çok yatırım yapacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Firma Bilgisi: Metal Yapı Konut