Metal Yapı Konut'tan yeni projeler

Küçükçekmece'de Blue Lake projesinin satışlarına başlayan Metal Yapı Konut, yeni projelerini yıl sonunda hayat geçirecek.

Yaklaşık 36 yıllık konut ve ticari gayrimenkul geliştirme tecrübesine sahip olan Metal Yapı Konut, projelerinde her zaman konsepte önem veriyor ve insan merkezli projeler geliştiriyor. Bugüne kadar konut, ofis, alışveriş merkezi inşa eden Metal Yapı Konut, dünyanın  en büyük tematik akvaryumunu da hayata geçirdi. Yaklaşık 1 yıldır inşaatı devam eden Blue Lake Küçükçekmece projesinin satışına kısa zaman önce başlayan Metal Yapı Konut, daha şimdiden çok sayıda daireyi rezerve etmiş durumda. Blue Lake projesinin hem deniz hem d e göl manzarasına aynı anda sahip olduğunu söyleyen Metal Yapı Konut Yönetim Kurulu Üyesi Akın Karali, projenin prim potansiyelinin çok yüksek olduğunu da belirtti. Proje, Marmaray ve E5 Karayolu’na yakınlığıyla da İstanbul’un her yerine kolay ulaşım sağlayacak.

“İstanbul Tower ilk olacak”
İstanbul’da pek çok nitelikli projeye imza atan Metal Yapı Konut,  yeni projelerinin de müjdesini verdi. Metal Yapı Konut Yönetim Kurulu Üyesi Akın Karali, “Metal Yapı Konut İstanbul’da çok iddialı projelere  imza attı. Kemerburgaz Göktürk bölgesinde çok fazla proje hayata geçirdik. Orası bizim ana bölgemiz. Aqua Florya gibi dünyanın en büyük tematik akvaryumunu yaptık. Koru Florya ve Ispartakule’de bir proje yaptık. Şu anda Levent’te İstanbul Tower adıyla çok büyük bir ofis projesi inşa ediyoruz.  İstanbul Tower sadece İstanbul’un değil, Türkiye,’nin ilk projelerinden biri. Yabancı mimarların ve yabancı danışmanların tasarımıyla oluşan büyük bir proje. Mayıs sonunda İstanbul Tower lansmana çıkacak” dedi.
Metal Yapu Konut şu anda Göktürk’te 4 proje hayata geçiriyor. Güneşli’de bulunan Güneştepe İstanbul projesinin lansmanı ise Eylül sonlarında yapılacak. Yıl sonunda ise Göktürk’te bir proje daha planlayan Metal Yapı Konut, Ulus’ta da 150 bin metrekare inşaat olanı olan bir proje hayata geçirecek.

Firma Bilgisi: Metal Yapı Konut