Mina Towers projesi Fikirtepe’nin kalbi olacak

‘Dünya standartlarında bir yıldız şimdi Kadıköy’de’ sloganıyla Fikirtepe’de hayata geçen Mina Towers düzenlenen bir toplantıyla lansmanını gerçekleştirdi.

25 yıldan bu yana pek çok yatırıma imza atan Başaran Yatırım Holding, finans, turizm, gıda ve yatçılık olmak üzere farklı sektörlerde çalışmalarını sürdürüyor. İlk konut projesini hayata geçiren Başaran Yatırım Holding, Mina Towers adını verdiği projeyi basına tanıttı. ‘Dünya standartlarında bir yıldız şimdi Kadıköy’de’ sloganıyla Fikirtepe’de hayata geçen Mina Towers, Mimar Eren Talu imzasını taşıyor. Fikirtepe  master planı kapsamında Bağdat Caddesi’ne alternatif olarak planlanan Mandıra Caddesi’nde bulunan proje aynı zamanda caddeye en uzun cephesi olan proje olacak. Toplamda bin 500 konutun yer aldığı Mina Towers projesinde dairelerin büyüklükleri  55 metrekare ile 300 metrekare arasında değişiklik gösteriyor. 26 bin metrekarelik arazi üzerinde 6 bloktan oluşacak projede daireler 1+0 ile 5,5+1 seçeneklerinde olacak.

Metrekaresi ortalama 7 bin 400 lira
Projenin mimarı Eren Talu, “Bu projede çok güzel bir hayat planlamaya çalıştık. Fikirtepe beklenenden fazla gelişecek. Yeni Kadıöy değil yeni İstanbul olacak. Herkes mimari alanda en iyisini yapmaya çalışıyor. Biz de en iyisini yapıyoruz” dedi.
300 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olan Mina Towers Fikirtepe’de fark yaratarak, 9 bin lira civarında olan metrekare fiyatlarının çok altında bir fiyatla satışa çıkacak. Mina Towers fiyatları metrekaresi ortalama 7 bin 400 liradan Ekim’in ikinci haftasında resmi satışlarına başlayacak.  Projenin teslime kadar en az yüzde 40 prim yapması bekleniyor.

Zengin sosyal imkanlar
Projenin alt katlarında toplam 95 adet cadde mağazası yer alacak ve hareketli bir yaşam olacak. Herkese açık olan bu cadde mağazalarını proje sosyal yaşamına katacağı sosyal canlılığın yanı sıra, açık teras alanlarının bulunduğu kafe ve restoranlar, çocuk oyun alanları, fitness, spamerkezi, açık ve kapalı yüzme havuzları da projede  yer alan sosyal imkanlar arasında bulunuyor. 

Firma Bilgisi: Başaran Yatırım Holding