Nazenin Konakları Çengelköy’de hayata geçiyor

Aile yaşamı ve komşuluk ilişkilerini ön plana çıkaran Nazenin Konakları projesi Aralık 2017’de teslim edilmek üzere Çengelköy’de hayata geçiyor.

Nazenin Konakları İstanbul’un en tarihi semtlerinden biri olan Çengelköy’de 92 daireyle hayat geçiyor. 12 bin metrekare alanda inşa edilen projede 9 blok ve 15 mağaza yer alacak. Geniş ailelere hitap eden projede 3+1 ile 5,5+2 arasında değişen daire tipleri bulunuyor. Ayrıca bahçe dubleksi ve çatı dubleksi tipindeki daireler de  projeye ayrıcalık katan özelliklerden. Çengelköy Nazenin Konakları’nın en önemli özelliği aile yaşantısı, komşuluk ilişkileri ve mahalle kültürünü ön plana çıkarması. Bu sebeple de Nazenin Konakları ev sahiplerini titizlikle seçen tek proje. Yüzde 30’u satılan projede aile yaşamının en önemli parçası olan geniş oturma odaları ve mutfaklar da ferah ve kullanışlı bir şekilde dizayn ediliyor.

Çengelköy’ün ayrıcalıklı konumu
Çengelköy boğaz köprülerine yakınlığıyla, TEM ve E5 bağlantı yollarının da merkezinde yer alan bir semt olarak ulaşımda kolaylık sağlıyor. Ulaşımda sağladığı kolaylığın yanısıra, bölgeyi değerli kılan bir diğer özellik ise İstanbul’un tarihi dokusunu hala taşıyor olması. Nazenin Konakları projesinin bir diğer önemli özelliği, iki ayrı sosyal tesisinin olması. Bin 250 metrekarelik kapalı sosyal tesis de kadınlar ve erkekler için ayrı havuzlar bulunuyor. Bunun dışında yine kadınlar ve erkekler için ayrı planlanmış, fitness center, sauna, Türk hamamı, masaj odası da yer alıyor. Çocuklar için ise parti ve oyun alanları, özel tasarlanmış peyzaj alanı, paten ve yürüyüş alanları bulunuyor. Ayrıca projede her daireye özel depolama alanı da mevcut.