Nef’ten yepyeni bir yaşam konsepti

Nef, Novu markasıyla gençlere yönelik inşa ettiği öğrenci rezidans konseptinin ilk örneğini Eylül ayında Merter’de hayata geçiriyor.

Yenilikçi yaklaşımlarıyla tasarımı odak noktası haline getirerek gayrimenkul sektöründeki çalışmalarını sürdüren Nef, yeni bir yaşam konseptini daha hayata geçiriyor.  Bu kapsamda 10 proje ve 15 bin yatak kapasitesine ulaşmayı hedefleyen Nef, bu konseptin ilk örneğini Eylül ayında Merter’de hizmete geçiriyor. Nef Novu adlı markayla öğrencilere, akademik çevreye ve genç profesyonellere lüksü ve özgürlüğü ulaşılabilir kılıyor. Paylaşım ekonomisine dayalı bir sistemle hizmet verecek olan konsept28 bin metrekare kapalı alandan ve 840 yatak kapasitesinden oluşuyor. İlk Novu projesi Nef Merter 12 adını alıyor.
 

Dünyanın en iyi öğrenci rezidansı
Hem Türkiye’de hem de dünyada öğrencilerin ve gençlerin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan Nef Merter 12 projesi için dünyadaki pek çok örnek yerinde incelendi. Yapılan incelemelerin sonunda ortaya çıkan Novu projesinin dünyadaki en iyi öğrenci rezidanslarından biri olduğunu söyleyen Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, “Gördük ki dünyada ve Türkiye’de gençlerin ihtiyaç ve beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak ve onların hayatlarına bir değer katacak bir marka maalesef yok. İyi olan örnekler de tabii ki varken, bu projeler de bir takım ihtiyaçları maalesef karşılayamıyor. Yaptığımız inceleme ve araştırmalarda gördük ki; renkli ve sosyal bir yaşam, hayatlarını kolaylaştıracak ve zamanlarını genişletecek servisler, içinde yaşamaktan mutluluk duyacağı ve çevresi ile paylaşmak isteyeceği tasarımlarıyla öne çıkan alanlar, güvenlik önlemleri ve basit kullanıma uygun yüksek teknolojik uygulama ve çözümler gençler için en önemli ihtiyaçlar. Biz de Nef olarak, bu 5 alanı da kapsayan yepyeni bir marka oluşturalım istedik. Novu’yla tasarımı ve işlevsellik bakımından dünyanın en iyi öğrenci rezidanslarından birini inşa ettik” dedi.


Ön kayıtlar başladı
Novu, 2016 – 2017 öğretim yılı için kayıt almaya başladı. Bir, iki ve dört kişilik odalarda kişi başı fiyatlar 920 liradan başlıyor. Novuda konaklayan gençler, telefolarına yükleyecekleri bir uygulama ile oda servisi, temizlik, teknik servis gibi hizmetlerden faydalanabilecekler. Novu konsepti aynı zamanda kişisel gelişime destek olacak, hobi edinmeye teşvik eden bir tasarımla inşa eden Nef, Novu projesinin ilkini, İstanbul’un tam merkezi Merter’de inşa ediyor.  Proje 1 kız bloğu bir de erkek bloğu olmak üzere iki bloktan halinde inşa ediliyor.  Novu Genel Müdürü Kahraman Yiğit, “Novu’yu hayata geçirirken üniversite öğrencilerinin yanı sıra,  ailelerinde beklentilerini maksimum düzeyde karşılayan hem de onların kaygılarını ve endişelerini düşünerek tasarladık. Ailelerin güven içerisinde çocuklarını emanet edebilecekleri, çocuklarının akademik başarılarını da üst düzeyde olmasını sağlayacak şekilde imkanların olduğu sesli / sessiz çalışma ortamı, fotoğraf stüdyosu gibi pek çok farklı ortam olacak” dedi.


750 milyon liralık yatırım
Merter’de hizmete girecek gençlere yönelik rezidans zincirlerinden biri olan Novu hakkkında Nef Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kozlu bilgi verdi. “Türkiye'de açık öğretim hariç üniversite öğrenci sayısı son 10 yılda 1 milyondan 3 milyona çıktı. Ancak toplam yurt kapasitesi 600 binde kaldı. Yani, öğrencilerin çoğu evlerde kalıyor. Biz Novu ile bu ihtiyacı karşılamayı hedefliyoruz. Bizimle bu alanda yatırım yapmak isteyen hem yerli hem de yabancı kurumsal yatırımcılar var. 750 milyon TL yatırımla 15 bin yatak kapasitesine ulaşmayı hedefliyoruz. Merter'deki projemizin ardından, Novu’yu Anadolu'ya ve sonra da yurtdışına da taşıyacağız” dedi.

Firma Bilgisi: Nef
Proje Bilgisi: Novu