Ofis tanımı artık değişiyor

Girişimcilerin çalışmak için yeni tercihi hazır ofisler hızla yaygınlaşıyor. Hem artan ofis kiralarından kurtulmak hem de merkezi konumda olmak için hazır ofisler çalışanların tercihi oluyor.

İstanbul'un merkezi konumlarında hızla artan ofis kiraları, personel giderleri, her gün ofiste olmama zorunluluğu çalışanların ve girişimcilerin hazır ofisleri kullanmalarını sağlıyor. Kafelerde, restoranlarda veya otellerde yapılan iş görüşmelerinde kıyasla çok daha ekonomik çözümler sunan hazır ofisler aynı zamanda tasarımıyla da rahat ve kullanışlı olduklarından gelenlerin kendi ofislerindeymiş gibi hisstmelerini sağlıyor. Hazır ofisler günlük, saatlik veya aylık olarak kiralanabiliyor. 
Hazır ofisler İstanbul'un çeşitli merkezi noktalarında yer almasıyla ulaşım kolaylığı sağlıyor, otopark sorunu yaşatmıyor. Ortak mutfak kullanımı, kafeleri, sekretarya hizmetleri, internet hizmeti, telefon ve e-pota yanıtlama hizmetleriyle çalışanların tüm ihtiyaçlarını düşük maliyetlerle gideriyor. Ayrıca şirketlerin kuruluş aşamalarında göstermeleri zorunlu olan adres, telefon gibi bilgileri de göstererek sanal ofis hizmeti de veriliyor. 
Hazır ofis pazarında yerini alan, mekan kiralama ve sanal ofiz hizmetleri veren 'DokuzBuçuk'un kurucu ortağı Serdar Sağbil hazır ofis piyasasını ve gelecekte olacağı noktayı anlattı. İstanbul’un ulaşım açısından en stratejik bölgelerinden Gayrettepe’de faaliyet gösteren DokuzBuçuk, sanal ofis ve günlük ya da saatlik ofis kiralama seçenekleriyle önemli bir ihtiyaca cevap veriyor. Merkezi konumu, rahat ulaşımı, otopark imkanı, tam donanımlı IT altyapısıyla hizmet veren DokuzBuçuk, yüksek konfor sunan dekorasyonu, sınırsız hızlı internet erişimi, ortak mutfak kullanım imkânı ve limitsiz ikram seçenekleriyle şirketlerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. DokuzBuçuk,  kısa bir süre sonra İstanbul’un farklı semtlerinde de benzer ofisler açarak butik hizmetlerini sürdürmeyi hedefliyor.
 

Firma Bilgisi: Dokuzbuçuk
Proje Bilgisi: Hazır Ofis