Fortis İstanbul iddialı geliyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin inşaat sektöründeki en önemli yatırımcılarından Yiğit Group İstanbul’a ilk yatırımını Fortis İstanbul’la yapacak Yiğit Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit projeyle ilgili bilgi verdi

.

Fortis İstanbul projesi 14 bin 523 bin metrekarelik arsa alanı, 69 bin metrekarelik inşaat alanına sahip. Toplam yatırım tutarının 192 milyon TL olduğu Fortis İstanbul, 20’şer katlı, üç blok ve 705 konuttan oluşuyor. Projemizde 58 metrekarelik 1+0, 86 metrekarelik 1+1 A, 90 metrekarelik 1+1 B ve 125 metrekarelik 2+1 olmak üzere dört farklı tipte daire bulunuyor. Tüm daireler rezidans tapulu olduğu için home ofis olarak kullanılma imkanına sahip olacak. Fortis İstanbul’un en önemli özelliklerinden biri de her dairemize ait balkon ve otopark bulunmasıdır. Projede 4 bin 700 metrekarelik ticari alan bulunuyor.
Fortis İstanbul’da da 58 ile 125 metrekare arasında değişen büyüklükte konutların yer alacağını hatırlatan Önder Yiğit, küçük metrekareli konutları tercih etmelerinde sektördeki trendlerin ve hedef kitlelerinin etkili olduğunu söyledi. Fortis İstanbul bulunduğu lokasyondan dolayı yatırım amaçlı alımlarda da getirisi yüksek bir yatırım aracı olacak. Bölgede bulunan üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler, yeni evli çiftler, genç profesyoneller, havaalanı ve bölgede bulunan şirketlerin çalışanları ile yabancı yatırımcılar da Fortis İstanbul’un hedef kitlesi arasında yer alıyor. 2016 sonunda teslim edilecek Fortis İstanbul’da metrekare satış fiyatının ortalama 4 bin 100 TL olacak.

Proje Bilgisi: Fortis Istanbul