Önay Life Residence'ın yüzde 25'i satıldı

Esenyurt Beylikdüzü kesişiminde hayat geçen Önay Life Residence projesi Nisan ayında satışa çıkmış olmasına rağmen yüzde 25 oranında satış yakaladı.

Esenyurt ve Beylikdüzü’nün kesiştiği noktada konumlanan Önay Life Residence, 7 bin 700 metrekare arsa üzerinde inşa ediliyor.2016’nın  Ocak ayında ruhsatı alınan projenin satışlarına ise Nisan ayında başlandı. E5’e çok yakın mesafede ve Tem bağlantı Bahçeşehir çıkışına da yürüme mesafesinde yer alıyor.  Önay Grup ve Tuna Ofis Mobilyaları şirketlerinin oluşturduğu Öntu ortaklığı tarafından hayata geçirilen projede satışlar yüzde 25’e ulaştı. Yerli müşteri portföyünün yanı sıra yabancı ağırlıklı satışlar gerçekleşti. Önay Life Residence fiyatları ise metrekaresi 2 bin 900 – 3 bin 400 lira arasında. Proje sosyal alanları açısından da oldukça zengin;  bin 500 metrekare spa alanı,  kapalı yüzme havuzu, fitness, Türk hamamı ve sauna yer alıyor. Peyzaj alanı 2 bin 500 metrekare olan Önay Life Residence Esenyurt’ta, kulenin en üst katında da bir seyir terası bulunuyor.

“Daha fazla hayat”
Önay Life Residence projesinde 465 bağımsız ünite yer alıyor. Daireler 1+1, 2+1 ve 3+1 olarak tasarlanıyor. Ticari alanların üst katlarında home ofis daireler bulunuyor. Projedeki 1+1 daireler, 65 – 70 metrekare, 2+1 daireler 85 – 125 metrekare ve 3+1 daireler ise 140 metrekare olarak inşa ediliyor. Öntu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Bulut, ‘Daha fazla hayat’ sloganıyla hayat geçen proje hakkında; “Projenin en önemli özelliği kendi içinde otomasyonlu bir proje olması. Daha fazla hayat sloganımıza uygun şekilde insanların kendilerine daha fazla vakit ayırması sağlansın diye bir sistem oluşturuldu. Resepsiyon, konsiyerj ve kuru temizleme hizmetleri gibi ihtiyaçlara sadece bir telefonla ulaşabilecekler” dedi.

180 milyon liralık gelir
Önay Life Residence projesinin yatırım maliyetinin 120 milyon lira olduğunu söyleyen Bulut, hedefledikleri gelirin ise 180 milyon lira olduğunu söyledi. Bulut, “2012de tamamlanan Önay Garden projesinde yatırımcılarımıza yüzde 150 gibi bir kazanç sağladık.  Bu projemiz de yine yüksek oranda prim bekliyoruz. 120 milyon liralık bir yatırımla hayata geçirilen bu projeden 180 milyon lira gelir hedefliyoruz. Projemizi 2018’in Mayıs ayında tamamlamayı planlıyoruz” dedi. Yeni proje arayışlarının da devam ettiğini söyleyen Bulut, doğru lokasyon doğru fiyat uygulamasıyla hareket ettiklerini söyleyerek, yeni projelerinin de yine benzer lokaysonlarda doğru fiyatlarda olacağını belirtti.

Firma Bilgisi: öntu yatırım
Proje Bilgisi: Önay Life Residence