Piyalepaşa İstanbul satışta

Merakla beklenen ve Türkiye'nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük dönüşüm projesi Piyalepaşa İstanbul satışlara başladı. Proje hakkında detaylı bilgileri Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel anlattı

İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm alanlarından olan Piyalepaşa’da hayata geçen Piyalepaşa İstanbul projesinde ruhsatlar alındı ve satışlar başladı. Polat Holding’in 800 milyon dolarlık yatırımıyla hayata geçen proje, İstanbul’un kalbi; Beyoğlu’da yükseliyor.
Proje, otel, alışveriş sokağı, konut, rezidans ve ofislerden oluşuyor. 950 konutun yer aldığı Piyalepaşa İstanbul’da her zevk ve gereksinime hitap eden 55 metrekare ile 207 metrekare arasında stüdyodan 4+1’e daire seçenekleri bulunuyor. Rezidans daireler ise ayrı bir blokta yer alıyor. Otel kısmında ise kendi ait mutfağı bulunan odaların yer almasıyla ev rahatlığı misafirlere sunulacak. Açık ve kapalı alternatifleriyle alışveriş ve eğlencenin yer alacağı alışveriş sokağında çok çeşitli yeme içme seçenekleri sunulacak. 2018’de yaşamın başlayacağı Piyalepaşa İstanbul’da metrekare fiyatları 7 bin 500 TL'den başlıyor.

Yüzde 1 KDV fırsatı
Piyalepaşa İstanbul projesi kentsel dönüşüm kapsamında olduğu için yüzde 1 KDV avantajı da bulunuyor. 3 farklı ödeme koşulu olan Piyalepaşa İstanbul’da peşin ödeme, yüzde 25’i peşin 120 ay vadeli konut kredisi ve firma finansmanı ile ev sahibi olunabiliyor. Firma finansmanında yüzde 35’i peşin ödeniyor, 48 ay vade imkanı sunuluyor. Piyalepaşa İstanbul’un 3 bin 500 metrekareden oluşan kapalı sosyal tesis alanında; fitness salonundan kapalı basketbol sahasına, kapalı havuzdan çocuk havuzuna, saunadan buhar odasına ve spa hizmetlerine kadar birçok sosyal donatı alanı yer alıyor. Çocuklar için de ekstra oyun alanları bulunan proje, yüzde 48 yeşil donatı alanı bulunuyor.

Proje Bilgisi: Piyalepaşa