“Piyasada kural koyucu olmak istiyoruz”

Kurumsal gayrimenkul danışmanlığının Türkiye’deki öncülerinden Coldwell Banker, 2 yıl içinde ofis sayısını katlamanın yanı sıra, piyasada kural koyucu olmak istiyor.

Dünyanın en köklü gayrimenkul danışmanlık firması olan Coldwell Banker 1906 yılında Amerika’da kuruldu. 100 yıl boyunca konut ve ticari gayrimenkul alış satışında aracılık hizmeti veren Coldwell Banker, 2013 yılında Dr. Gökhan Taş tarafından Türkiye’ye getirildi. 2013 Mayıs ayından bu yana Coldwell Banker Türkiye, 104 ofis, bin 100 gayrimenkul danışmanıve 5 bin portföye ulaştı. Coldwell Banker Türkiye’de çalışmalarını ciddi bir şekilde sürdüren franchise satış ekibi bulunuyor. Türkiye’nin 20 şehrine yayılan ofisleriyle beraber, brokerlar ve gayrimenkul danışmanları çok verimli faaliyetler yürütüyor. Coldwell Banker Türkiye Başkanı Dr. Gökhan Taş, “Coldwell Banker artık gayrimenkul sektöründe gerçek anlamda kurumsal ve profesyonel standartları oluşturur bir şekilde hizmet veriyor. Ofisleriyle, brokerlarının ve gayrimenkul danışmanlarının insan kalitesiyle, eğitimiyle, iş yapma kültürüyle ve şekliyle artık Türkiye piyasasında var olmaya başladı. Coldwell Banker Türkiye olarak piyasanın kural koyucusu haline gelmek istiyoruz. Piyasanın standardını belirler hale gelmek istiyoruz” dedi.


2018’de 300 ofis 3 bin gayrimenkul danışmanı
Gelecek planlarını anlatan Dr. Gökhan Taş, Coldwell Banker Türkiye olarak televizyon reklamlarından dijital marketing çalışmalarına kadar pek çok alanda bulunduklarını söyledi. “Pek çok organizasyon düzenliyoruz. Eğitimlerimiz ve kendi içimizdeki usta çırak ilişkilerimizle ve iş birliklerimizle artık sektöre yön veren bir haldeyiz. Sektördeki birçok ilki gerçekleştiriyoruz ve çok yakında da yine çok önemli bir ilki gerçekleştirdiğimizi tüm Türkiye’ye duyuracağız” dedi. Coldwell Banker  1 Temmuz 2018’de 20 bin portföye, 300 ofise ve 3 bin gayrimenkul danışmanına ulaşmayı hedefliyor. 2017’de ise  200 ofis ve 2 bin danışmana ulaşmak istiyor.

Firma Bilgisi: coldwell banker