Rekor Avrupark Bahçekent’te

Emlak KonutGYO’nun açıkladığı Mayıs ayına ilişkin bağımsız birim satışlarına ait rapora göre, Avrupark Bahçekent projesi yılın ilk beş ayında 284 adet konut satışıyla bir rekora imza attı.

Cihan İnşaat tarafından inşa edilen Avrupark Bahçekent 5 ayın satış lideri oldu. Cihan İnşaat ilk 5 ayda 284 adet konut sattı. Projeden Ocak ayında 52, Şubat ayında 69, Mart ayında 53, Nisan ayında 41 ve Mayıs ayında 69 konut satıldı. 5 ayda yapılan bağımsız birim satışından elde edilen ciro 122 milyon 892 bin 524 lira oldu. Aynı dönemde Emlak Konut tarafından geliştirilen ve satışı devam eden 92 projede satılan bağımsız birim adedi 2 bin 237 olurken, elde edilen toplam hasılat ise 1 milyar 461 milyon 382 bin 638 lira olarak kayıtlara geçti.

330 bin liradan başlayan fiyatlar
Mayıs 2015’te satışa çıkan Avrupark Bahçekent projesinde 21 blok ve bin 394 konut bulunuyor. 1+1, 2+1,3+1 ve 4+1 olarak farklı tip ve büyüklükte konutların olduğu projede 86 adet ticari birim de yer alıyor. Avrupark Bahçekent fiyatları ise metrekare bazında ortalama 3 bin lira olarak satılıyor. Buna göre projedeki konut fiyatları 330 bin liradan başlıyor. Şirket bünyesinde yapılan ‘biz bize ödeme planı’ ile kişiye özel ödeme planları yapılıyor. Konut bedelinin yüzde 25’inin peşin ödenmesi durumunda geri kalan bedel için şirket bünyesinde 36 ay vade farksız ödeme planlanıyor.

Yeni İstanbul’un kalbinde yer alan proje
Cihan İnşaat İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Bengi Hışır, projenin başarısını bugüne kadar yaptıkları diğer projelere bağladı. Hışır, bu başarının altında yatan en önemli unsurun müşteri güveni olduğunu söyledi. Hışır, “Biz yatırımcıya hem bölgeyi hem projeyi anlattık. Yeni İstanbul’un tam kalbinde yer alan bölgenin gelecek vaat ettiğini söyledik. Bize inanan ve güvenen yatırımcı da Avrupark Bahçekent’ten ev aldı. Alanlar kazandı ve kazanmaya devam edecek. Biz de yatırımcının bu güvenine hep layık olmaya çalışacağız” dedi.

Firma Bilgisi: Cihan Inşaat
Proje Bilgisi: Avrupark Bahçekent