Nurol GYO üç dev projesiyle karşınızda

Nurol GYO Genel Müdürü Samim Hatipoğlu, sektör değerlendirmesinde bulunarak hayata geçirdikleri İstanbul’un en merkezi ve en prestijli projeleri hakkında bilgi verdi.

Nurol GYO’nun inşa ettiği İstanbul’a değer katacak üç projenin anlatıldığı ve sektöre dair değerlendirmelerin yapıldığı toplantıya Nurol GYO Genel Müdürü Samim Hatipoğlu ve Nurol GYO Satış ve Pazarlama Müdür Yardımcısı Cüneyt Çimen katıldı. Hatipoğlu’na göre 2015 yılı gayrimenkul sektörünün harcadığı eforu ve beklentileri istenen düzeyde karşılamadı. Bu yıl iç piyasada oluşan açık yabancı yatırımlarıyla kapandı. 2016 yılı yabancı yatırımlarının devam edeceği ve ertelenen taleplerin hayata geçtiği bir yıl olacak. Yabancıların Türkiye’ye olan ilgisinin “Dağın sadece görünen kısmı” olarak nitelendiren Hatipoğlu, konut kredisi faiz oranlarının piyasayı doğrudan etkilediğini ama devletin inşaat sektörünü lokomotif sektör görerek desteklemesinin çok olumlu sonuçlar doğuracağını belirtti. 2023 hedeflerine göre Türkiye’nin 7 buçuk milyon yeni konuta ihtiyacı olduğunu ve bu sebeple kentsel dönüşüm projelerinin hızla devam edeceğini söyleyen Hatipoğlu, Küresel Konut Fiyatları Endeksi’ne göre Türkiye, yüzde 18,9 oranıyla dünyada konut fiyatlarının en çok arttığı ülkelerin başında geliyor.

Nurol GYO üç projesiyle 76 bin metrekare ofis üretiyor
Nurol GYO’nun İstanbul’un en değerli lokasyonlarında devam eden üç projesi bulunuyor. Nurol Tower Mecidiyeköy’de bulunuyor ve inşaatı neredeyse bitme noktasında; sunduğu rezidans ve ofis hizmetleriyle İstanbul manzarasını da içinde yaşayanlara getiriyor.  Yatırım bedeli 165 milyon dolar olan Nurol Tower’ın yüzde 60’ı satıldı ve yaklaşık yüzde 30 prim getirisi sağladı. Projede 73 ile 3 bin metrekare arasında değişen ev-ofisler, 15 dükkan ve 50 adet ofis yer alıyor.
Yatırım değeri en yüksek projelerden biri olarak görülen Nurol Life Seyrantepe’de hayata geçiyor. Nurol life projesi pratik lüks adı verilen konseptte hayata geçiyor. İçerisinde misafirler için guest house’lar, evcil hayvan bakım evleri, sinema odası, yemek hizmeti, pilates  ve yoga stüdyosu ve buhar odaları bulunuyor. İki metro istasyonunun yakınında olan ve ulaşım kolaylıklarıyla ön plana çıkan Nurol Life projesinde 440 daire, 26 teras ev ve 50 ofis bulunuyor.
Nurol Park Basın Ekspres’e mahalle yaşamını getiren bir proje olacak. İş, yaşam, alışveriş,, spor  ve ulaşım alternatiflerine yakınlığı ile ilgi gören projenin ofisleri geçen hafta satışa çıktı. Bin 512 daire ve 119 ofisten oluşan Nurol Park Şubat sonunda teslim edilecek. Bu üç dev projesiyle toplam 76 bin metrekare ofis üreten Nurol GYO, bu rakamla İstanbul’un ofis talebinin yüzde 10’unu karşılamış oluyor.

Firma Bilgisi: Nurol Gyo
Proje Bilgisi: Nurol Life