Schneider Electric ve Er Yatırım'dan dev işbirliği

Er Yatırım ve Schneider Electric ortaklığı sayesinde inşa edilecek 20 otelde 1 milyon Euro'luk enerji tasarrufu sağlanacak.

Er Yatırım önümüzdeki 10 yılda 20 otel yapmayı planlıyor. Bu 20 otelde ise elektriksel ekipmanın ve sistemlerin dizaynı, devreye alınması ve enerji yönetimi konusunda Schneider Electric ile işbirliği yapıyor. Yapılan işbirliği sonuncunda, her otel yılda 50 bin Euro düzeyinde enerji tasarrufu yapacak. Böylece tüm oteller işletmeye alındığında yıllık toplam 1 milyon euro parasal tasarruf sağlanmış olacak. Yılda yüzde 30 oranında enerji tasarrufu yapacak otellerin karbon salımları da  aynı oranda azalacak.
Otellerde konaklayacak misafirler enerji ve su kullanımlarında sadece kullandığı miktar kadar ödeme yapacak. Schneider Electric’in tedarik edeceği sistemlerle misafirler oda içi sıcaklık ve havalandırma sistemlerini kolayca kendi istediği seviyelere ayarlayabilecek, aydınlatma kontrolü ile kendisine uygun ışık seviyesini seçecek. Benzer şekilde genel mahallerdeki iklimlendirme ve aydınlatma ile konfor en üst seviyede olacak. Bu işbirliğiyle kurumsal kar arttırılırken aynı zamanda Türkiye ekonomisine de katkı sağlanacak.

Firma Bilgisi: Schneider Electric