"Sea Pearl Ataköy’de yer almaktan çok mutluyuz"

Sea Pearl Ataköy projesinin otel ve rezidans birimlerini işletecek olan Jumeirah Group CEO’su Stefan Leser, projeyi ve Türkiye turizmini değerlendirdi.

Kuzu Grup’un hayata geçirdiği Sea Pearl Ataköy projesinin 202 odalı otelini ve 62 rezidans ünitesini bugün düzenlenen imza töreniyle Jumeirah Group işletecek. Dubai Holding merkezli Jumeirah Group, Dubai’den Londra’ya  kadar pek çok ülkede oteller ve tatil köyleri işletiyor. Sea Pearl Jumeirah otelinde de hem iş hem de tatil odaklı hizmet verecek olan Jumeirah, Sea Pearl projesini çok önemli buluyor. Jumeirah Group CEO’su Stefan Leser, “Türkiye’de bulunduğumuz projelerden çok farklı bir proje Sea Pearl. Bundan önceki projemiz Pera Palas ve Bodrum’du,  Sea Pearl projesi son derece önemli bizim için. Diğer projelere oranla çok farklı ve bizde buna çok büyük önem veriyoruz. Sea Pearl Ataköy projesinde yer almaktan çok mutluyuz” dedi.  Türkiye’nin kendileri için önemli bir ülke olduğunu, stratejik olarak da burada olmak istediklerini söyleyen Leser,  “Çok seçici olduğumuz için şu anda görüştüğümüz bir proje olduğunu söyleyemem. Karşımıza çıkan her fırsatı değerlendirmek durumundayız ama çok dikkatli ve seçici olmalıyız. Şu anda başka bir proje yok” dedi.

İstanbul ve Türkiye turizm açısından bir değer
Türkiye’nin ve İstanbul’un turizm sektörünü değerlendiren Leser, şu an zor bir dönemden geçilse de Türkiye’nin ve İstanbul’un tek başına bir turizm değeri olduğunu söyledi.  Leser, “Türkiye’nin ve İstanbul’un turizmine baktığımızda, şu anda içinden geçtiğimiz çok zor bir dönem var. Fakat bu zor döneme büyük resim olarak baktığımızda İstanbul’un aslında ne kadar dayanıklı olduğunu görüyoruz. Uzun vadeli baktığımızda gerek İstanbul, gerek Türkiye son derece önemli bir Pazar ve biz de çok mutluyuz bunun içinde olmaktan. Bu yüzden uzun vadeli bakmak lazım.  İstanbul ve Türkiye kendi başına turizmde zaten bir değer ama uzun vadede bizim de büyük bir değer yaratacağımızı düşünüyorum” dedi. 

Firma Bilgisi: jumeirah group
Proje Bilgisi: Sea Pearl Ataköy