Sinanlı Yapı ve Yiğit Group güçlerini birleştirdi

Sinanlı Yapı ve Yiğit Group Fikirtepe kentsel dönüşümünde dev bir projeye imza atacak.

Sinanlı Yapı ve Yiğit Group arasında Mart 2015'te imzalanan bir protokol gereği iki şirketin teknik, lojistik ve finansman kaynakları birleşti. Bu güç birliği Fikirtepe'nin en büyük kentsel dönüşüm arazisinde proje yapmak için kollarını sıvadı. Toplamda 30 bin metrekarelik arsa üzerinde inşa edilecek proje alanı 12 ada ve 131 parselden oluşuyor. Toplam inşaat alanı ise 165 bin metrekare olacak. Proje için kat maliklerinin tamamıyla anlaşma sağlanmış durumda ve projenin yüzde 57'si kat maliklerine ayrıldı. Yatırım bedeli 300 milyon TL olan proje için 2016'nın ilk çeyreğinde kazma vurulacak. Sinanlı Yapı - Yiğit Group Fikirtepe projesinin, ruhsat tarihinden itibaren 24 ayda tamamlanması planlanıyor.


Projenin her iki yanı yeşil alan olacak
Sinanlı Yapı - Yiğit Group ortak projesi Fikirtepe'nin konum olarak en değerli yerinde. Üstelik burada yaşayanlar konum itibariyle diğer inşaat süreçlerinden etkilenmeyecek. Projenin yola bakan kısımları hariç geriye kalan iki yanı komple yeşil alana ayrılacak. Projede konutların dışında home ofidler ve ticari alanlar yer alcak. Proje geliştirilirken Anadolu Yakası'nın yaşam tarzına sadık kalınarak rezidanslar değil apartmanlar tercih edildi. Genç çiftlerden geniş ailelere kadar farklı ihtiyaçlara cevap verecek daire seçenekleri olacak. 
Büyükşehir Belediyesi'nin planlamasına göre Havaray Kadıköy İstasyonu projenin hemen yanında olacak. Metro ve metrobüs bağlantıları ile Avrasya Tüneli çıkışı da projenin hemen yakınında. Projeden Kadıköy vapur iskelesine 5 dakikada, Bağdat Caddesi'ne ise 7 dakikada ulaşılabiliyor.
    

Firma Bilgisi: sinanlı yapı
Proje Bilgisi: fikirtepe