Siz işinizi yönetin, Plaza Cubes ofisinizi

Türkiye'de hazır ofis hizmetini veren ilk yerli yatırım olan Plaza Cubes, ofis sayısını hızla arttırarak her bütçeye göre hazır ofis hizmeti sunuyor.

İş hayatındaki herkes artık ‘hazır ofis’ tanımını duymuş olmalı. Home ofis çalışanlar, şirket kuranlar, şirket olup masrafını azaltmak isteyenler, freelance çalışanlar veya proje bazlı çalışanların genellikle tercih ettikleri çalışma mekanı olan hazır ofisler, bir de hiçbir mekana ihtiyaç duymadan şirket kurabilme hizmeti de sağlıyor. 2006’dan beri hazır ofis hizmeti veren Plaza Cubes tamamen yerli sermayeli bir şirket ve ofis açtığı merkezleri seçerken A sınıfı binaları tercih ediyor. Finansal bölgeleri, iş adamlarının tercih ettiği, toplu taşıma araçlarına, metroya ve otopark alanlarına yakın yerleri tercih ediyor. İlk olarak Maslak’ta hizmet vermeye başlayan Plaza Cubes, Maslak’ta Sun Plaza ve Spring Giz Plaza’dan sonra Metrocity’de, Ümraniye Akkom’da, Ataşehir’de ve Şişhane’de bulunan Bilsar binasında hizmet veriyor. İstanbul dışındaki ilk ofis hizmeti ise Ankara’nın Çukurambar bölgesinde iki noktada veriliyor. Hazır ofis hizmetleri arasında her bütçeye hitap edecek şekilde düzenlenmiş paket seçenekler bulunuyor. Bunlardan ilki tam zamanlı bir mekana ihtiyaç duymayan fakat adres gösterip şirket kurulabilen ve telefonların o şirket adıyla karşılandığı sanal ofis hizmeti. Bu hizmet kapsamında çalışan sürekli olarak bir mekana ihtiyaç duymuyor aylık belli bir saat için anlaşıyor ve şirket adresi belli olurken, sekreterya hizmeti alıyor. Bunun bir üst paketi ve yeni kurulan şirketlerin sıklıkla tercih ettikleri Workplace paketi. Bu paket çalışana, plaza içinde ayrılmış bir alanda bir masa kiralıyor. Şirket kurma ve sekreterya hizmetinin yanı sıra tam zamanlı olarak o masayı kullanma imkanı tanıyor. Son olarak da şirketlere ve çalışanlara plaza katlarında özel oda halinde ofis kiralanıyor. Plaza Cubes kurucularından Süleyman Çoruh, "Biz yola çıkarken 'Siz işinizi yönetin, biz ofisinizi' mottosu andımız oldu" dedi. 

Plaza Cubes Türkiye'nin bütün büyük şehirlerinde olacak
Çok geniş bir yelpazade her meslek grubundan çalışanın bulunduğu Plaza Cubes, ağırlıklı olarak IT firmaları, danışmanlık firmaları ve freelance çalışan kişilerle beraber, petrol firmalarından tutun da finansal firmalara kadar değişik sektörlerde yabancı firmalar tarafından tercih ediliyor. Plaza Cubes kurucularından Süleyman Çoruh, “2006 yılında sektöre geldiğimizde, bu hizmeti veren bir tane yabancı firma vardı. Şu anda 30-35 firma oldu bu hizmeti veren. Plaza Cubes’un en önemli farkı tamamen müşteri odaklı olması. Biz aldığımız ücret karşılığında en yüksek değeri vermeye çalışıyoruz. Müşterimizin memnuniyeti üzerine çok odaklanıyoruz. Plaza Cubes bu konuda kuvvetli. Ve andımız olan ‘Siz işinizi yönetin, biz ofisinizi” diyerek de müşterimizin tamamen kendi işine odaklanmasını sağlıyoruz. En önemlisi biz ofislerimize lounge alanları ve genel oturma alanları yapıyoruz. Buradaki amacımız müşterilerimizin buradaki diğer çalışanlarla iletişim kurarak o aile içinde daha çok iş yapması” diyerek, gelecek hedeflerinden de bahsetti: “Plaza cubes olarak türkiyenin bütün büyük şehirlerinde olmak istiyoruz. İzmir ve Antalya’da en kısa sürede ofis açmak istiyoruz. Ardından da Anadolu’nun diğer şehirlerinde olmak istiyoruz. Türkiye çok dinamik bir ülke, senede yaklaşık 60 bin firma kuruluyor. Bir iş adresi herkesin ihtiyacı ve biz bu ihtiyacı her düzeyde karşılıyoruz.”

Firma Bilgisi: plaza cubes