Taksim 360 Dubai'de yabancı yatırımcının ilgi odağı oldu

Tarlabaşı 360 yeni adı taksim 360 ile Dubai Cityscape'de yeni rezidans bölümlerini sergiledi.

Tarlabaşı 360 projesi yeni adı Taksim 360'la ve yeni rezidans bölümleriyle Dubai Cityscape'de yabancı yatırımcıların beğenisine sunuldu. Taksim360’a, ilk günde 120 ayrı uluslararası yatırımcıdan talep yağdı.Taksim360 projesi ekim ayında ise Türkiye’de tanıtılacak. Türkiye’nin kamu-özel sektör ortaklığında gerçekleşen ilk ve en büyük kentsel yenileme projesi, yeni rezidans bölümleri ve yeni adı Taksim 360 ile 2017 yılına hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Projenin merakla beklenen yeni etabı, Taksim360 markası ile ilk kez Dubai Cityscape’de tanıtıldı. Taksim360’ın Türkiye lansmanı ise ekim ayında yapılacak. 2017 yılının Taksim360 için çok önemli bir yıl olduğunu vurgulayan Çalık Gayrimenkul Genel Müdür Yardımcısı Gonca Özgül şöyle konuştu:
“Bu sene farklı bir heyecanla fuardaki yerimizi aldık. Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız, projemizin içindeki yeni rezidans bloklarımızı Taksim360 markası ile ilk kez burada tanıtıyoruz. Gördüğümüz ilgiden son derece memnunuz. Ekim ayında ise Türkiye lansmanını gerçekleştirecek ve 2017 yılına hızlı bir giriş yapacağız.”  Özgül özellikle yabancı yatırımcıların Beyoğlu bölgesinin kira getirisi potansiyeline dikkat ettiklerini belirterek, “Taksim bölgesinin özellikle İstanbul’un turizm merkezi olması nedeniyle otel hizmet kalitesiyle kiralanan rezidanslar için önemli bir gelir potansiyeli barındırıyor. Taksim360 rezidansları için otel mantığında kiralama yapılacak bir sistem planladık. Bu sayede rezidans yatırımcılarımız stüdyo daireleri günlük 150-200 dolara rahatlıkla kiralayabilecek. Buda yabancı yatırımcının ilgisini çekiyor” dedi. 

“Ofis üniteleri ilkbaharda teslim edilecek”
Taksim 360’ın ofis ünitelerinin teslimleri ile ilgili bilgi veren Özgül sözlerine şöyle devam etti: “Projemizde ofis ünitelerinin teslimlerini ilkbaharda, Mart- Nisan aylarında yapacağız. Teslimlerle birlikte Taksim360 rezidansları daha da değer kazanacak. Yatırım ve oturum için özellikle lokasyonu ile eşsiz bir fırsat sunan projemiz yatırımcısına kazandırmaya devam edecek.”

Firma Bilgisi: Çalık Gayrimenkul
Proje Bilgisi: taksim 360